Tag: spanjoll

Van der Vaart: Isco është lojtari më i mirë në botë

17/01/2019

Rafael Van der Vaart ka thurë elozhe për mesfushorin spanjoll, Isco Alarcon, teksa ka pasur kritika për ata trajnerët që nuk po i besojnë. Isco ... Read More

E ardhmja e Moratas mes Bundesligës dhe La Ligas, pesë skuadra e duan spanjollin

14/01/2019

Alvaro Morata duket se do të largohet nga skuadra angleze Chelsea. Sulmuesi spanjoll nuk është përshtatur mirë në kampionatin anglez dhe duket se po kalon ... Read More

Real Madridi planifikon oferta për Hazardin dhe Eriksenin

13/01/2019

Klubi i madh spanjoll, Real Madridi do të tentojë transferimin e dyshes nga Liga Premier, Eden Hazard dhe Christian Eriksen. Real Madridi po planifikon të ... Read More

Batshuayi rikthehet nga huazimi, Roma dhe Everton pas sulmuesit belg

11/01/2019

Michy Batshuayi është rikthyer në Chelsea pas huazimit gjashtë mujor te Valencia. Klubi spanjoll nuk ka pranuar blerjen përfundimtare të lojtarit, kësisoj ai është rikthyer ... Read More

Morata dëshiron të largohet këtë muaj nga Chelsea  

10/01/2019

Sulmuesi spanjoll, Alvaro Morata dëshiron të largohet nga Chelsea këtë muaj dhe për këtë do ta bëjë së shpejti një kërkesë te drejtuesit e klubit. ... Read More

Barcelona fiton garën me skuadrat tjera, Todibo do të transferohet në Kataluni

05/01/2019

Gjiganti spanjoll, Barcelona ka arritur të fitojë garën për të nënshkruar me talentin francez Jean Clair Todibo. Qendërmbrojtësi francez kishte filluar këtë edicion si titullar ... Read More

Formacionet startuese: Reali në kërkim të tri pikëve ndaj Villarrealit

03/01/2019

Real Madridi është mysafir i Villarrealit në ndeshjen e mbetur të kampionatit spanjoll në futboll. Los Blancos pozicionohen në vend të katërt në tabelën e ... Read More

Pique edhe zyrtarisht blen një klub futbolli, bëhet president i FC Andorra

31/12/2018

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka zgjeruar biznesin e tij. Ish-reprezentuesi spanjoll edhe zyrtarisht ka blerë klubin e futbollit FC Andorra me seli në Kataluni. ... Read More

Real Madridi dhe Man City arrijnë marrëveshje, Diaz i bashkohet Mbretërve në janar  

28/12/2018

Brahim Diaz do të jetë lojtari më i ri i gjigantit spanjoll, Real Madridit. Tash e disa muaj është duke u përfolur rreth një transferimi ... Read More

Gazetari spanjoll raporton live nga plazhet e bukura të Barcelonës, prapa shpinës së tij shfaqet një burrë lakuriq (Video)

27/12/2018

Gazetari spanjoll Dani Ramirez po raportonte live nga një plazh ku po fliste për turistët në Barcelonë, por ai duket se nuk e dinte se ... Read More

Atletico nuk e ka në plan ta shesë Lucasin në janar

25/12/2018

Mbrojtësi i Atletico Madridit, Lucas Hernandez, nuk do të largohet nga klubi spanjoll në afatin kalimtar të janarit. Gazeta spanjolle AS bën të ditur se ... Read More

Shitjet më të mëdha në histori të Atletico Madridit – Hernandez thyen rekordin nëse transferohet te Bayerni

20/12/2018

Lucas Hernandez mund të bëhet shitja më e madhe në histori të klubit spanjoll, Atletico Madrid. Gjatë ditës së mërkurë u raportua për një transferim ... Read More