Tag: spanjolle

Legjenda e Barcelonës infektohet me koronavirus, ja si është gjendja e tij

25/07/2020

Xavi Hernandez, legjenda e kombëtares spanjolle dhe Barcelonës, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmi është konfirmuar vetë nga spanjolli, aktualisht trajner i Al Sadd në ... Read More

La Liga kthehet në fushë më 11 Qershor, 39 ditë do të luhet pa ndërprerje

29/05/2020

11 Qershor. Kjo është data që ekipet spanjolle të futbollit do të rikthehen në fushë. Ka qenë presidentit i La Ligas, Javier Tebas, i cili ... Read More

Shpiket dysheku që tregon tradhëtinë

11/10/2019

Bëhet fjalë për një shpikje fantazie të një kompanie spanjolle, që ka ideuar e fabrikuar një shtrat kundër tradhëtisë. Si funksionon? Nëse dysheku dallon diçka ... Read More

Marca: Këta janë lojtarët më të mirë në histori për secilin shtet

28/04/2019

Prestigjiozja spanjolle ka publikuar një listë interesante me lojtarët më të mirë në histori për secilën kombëtare. Në listën e publikuar nga Marca sigurisht se ... Read More

Shpërthen situata tek Man Utd – Lojtarët spanjollë besojnë se trajtohen ndryshe nga ata anglezë

21/04/2019

Shpërthen situata tek Man Utd – Lojtarët spanjollë besojnë se trajtohen ndryshe nga ata anglezë Skuadra e Manchester United duket sikur ka qasje ndryshe ndaj ... Read More

Mediet spanjolle zbulojnë formacionin anti – Man Utd të Valverde

15/04/2019

E gjithë vëmendja e medieve spanjolle është kthyer kah ndeshja e dytë e Barcelonës kundër Manchester United. Në kuadër të Ligës së Kampionëve, në fazën ... Read More

Bukuroshja spanjolle i ka pasion ngjyrat kuqezi

27/03/2019

Quhet Amngelika del Rio, është modele spanjolle dhe ka pozuar për versionin spanjoll të revistës Playboy. Bukuroshja iberike bie në sy për format e saj bombastike, ... Read More

“Spanja e lejoi Kosovën të marrë pjesë me simbole shtetërore në Evropian prej zorit”

27/03/2019

E përditshmja spanjolle, Sport, e ka publikuar një artikull për Kampionatin Evropian të Karatesë, në të cilin po marrin pjesë dhjetë kosovarë. Sipas Sport, qeveria ... Read More

Real Madridi pritet ta shesë Balen në verë

01/03/2019

Gareth Bale mendohet se do të shitet në afatin kalimtar të verës nga Real Madridi. Mediat spanjolle e kanë kritikuar uellsianin për paraqitjen e tij ... Read More

Modric afër rinovimin me Real Madridin

22/02/2019

Luka Modric ka qenë i lidhur me një lëvizje në verë te Interi, por mediat spanjolle raportojnë se ai është gati të rinovojë kontratën me ... Read More

Solari ende beson në titull të kampionit në La Liga

18/02/2019

Real Madrid ka pësuar humbje të papritur në kuadër të ligës elitare spanjolle të La Ligas. Madrilenët nuk kanë arritur të triumfojnë para shikuesve të ... Read More

Morata kryen me sukses testet mjekësore te Atletico Madridi

27/01/2019

Alvaro Morata është shumë afër zyrtarizimit si lojtari më i ri i skuadrës spanjolle, Atletico Madrid. Sulmuesi spanjoll është gati të fillojë aventurën e tij ... Read More