Tag: Spasovski

Vdekja e policit në Kumanovë, Spasovski i shpreh ngushëllime familjes

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T16:43:08+02:00 Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot i dërgoi telegram ngushëllimi familjes së nëpunësit 37-vjeçar të policisë që humbi jetën tragjikisht, Viktor ... Read More

“Zgjedhjet”, Spasovski me video porosi

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T12:47:02+02:00 Ministri për Punë të Brendshme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski përmes një video porosie, deklaroi se MPB-ja është e përgatitur ... Read More

Spasovski: Situata në kufirin jugor, e qetë

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T14:30:41+02:00 Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski e cilëson si të qetë situatën në kufirin me Greqinë, pas tensioneve për shkak të lajmeve të rreme ... Read More

Padi penale për nëntë persona që kanë shkaktuar zjarre

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T13:34:30+02:00 Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski sot informon se deri tani MPB ka dorëzuar nëntë padi penale për “zjarrvënje” . Sipas tij, ... Read More

Spasovski për vizitë në Rumani

26/03/2019

26 Mars 2019 / 12:08 Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot po qëndron për vizitë pune në Bukuresht, Rumani. Spasovski, siç informojnë nga ... Read More

Zaev dhe Spasovski sot në tribunë të organizuar në qytetin e Kumanovës

25/03/2019

25 Mars 2019 / 9:36 Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i MPB-së Oliver Spasovski do të marrin pjesë në një tribunë që do të mbahet ... Read More

Interpelanca për Spasovskin, VMRO-ja me një sërë akuzash

11/03/2019

11 Mars 2019 / 16:09 Interpelanca për Ministrin e Brendshëm Oliver Spasovski, përplasi ashpër deputetët e pushtetit dhe opozitës maqedonase. Nga VMRO-DPMNE, akuzuan Spasovskin se ... Read More

Spasovski: Në çdo institucion, persona që “informojnë” VMRO-në

01/02/2019

1 Shkurt 2019 / 15:38 Ministri i brendshëm Oliver Spasovski tha se në të gjitha Institucionet persona të caktuar informojnë VMRO DPMNE-në për zhvillimet brenda ... Read More

Incidenti në Shutkë, 7 persona të arrestuar

30/01/2019

30 Janar 2019 / 11:55 Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski ka konfirmuar se policia ka arrestuar 7 persona të dyshuar për incidentin në Shutkë ku ... Read More

Zëvendëskryeministrat me pagë më të lartë për 130 euro

28/12/2018

28 Dhjetor 2018 / 19:22 Zëvendëskryeministri Koço Angjyshev, Radmilla Shekerinska, Oliver Spasovski Bujar Osmani dhe Hazbi Lika do të kenë rritje të pagave për 8000 ... Read More

VMRO-ja ka dorëzuar kërkesë për interpelancë të ministrit të Brendshëm, Oliver Spasovski

24/12/2018

VMRO-ja ka dorëzuar kërkesë për interpelancë të ministrit të Brendshëm, Oliver Spasovski Read More

Spasovski: Instalimi i pajisjeve në Prokurori është bërë që në vitin 2013

01/12/2018

1 Dhjetor 2018 / 18:58 Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot nëpërmjet një konferencë për shtyp sqaroi për përgjimet në Prokurorinë Publike të ... Read More