Tag: sport

Top 10 golat e dekadës në Premierligë

02/01/2020

‘Sport Mail’ ka zgjedhur dhjetë golat më të bukur të shënuar në dekadën që lëmë pas. Luis Suarez, Oliver Giroud dhe Peter Crouch janë lojtarët ... Read More

Milan: Rikthehet Silva, largohet Cutrone

22/06/2019

09:10 | 06/22/2019 Sky Sport Italia raporton se Milan mund të mbajë në skuadër Davide Calabrian dhe Suson, ndërsa Andre Silvas do t’i jepet një ... Read More

Koordinatori Hoti raportoi para Komisionit Parlamentar për Arsim

20/05/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport Rexhep Hoti, sot ka raportuar para Komisionit Parlamentar për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sport, Inovacion dhe Ndërmarrësi. ... Read More

Kordinatori Hoti: Më 15 prill kam parashtruar kërkesë për raportim në Komisionin për Arsim, nuk kam marr përgjigje

13/05/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Kosovës, Rexhep Hoti përmes një njoftimi për media ka thënë se ishte ai që ka ... Read More

Këshilla fitnesi nga Gen Zeqiraj për muajin e Ramazanit – si duhet të stërvitemi dhe ushqehemi për rezultate sa më të mira (Video)

05/05/2019

Me ardhjen e muajit të shenjtë të Ramazanit shumë persona që merren me sport apo fitnes fillojnë të mendojnë se a duhet t’i ndalin këto ... Read More

Në pritje të marrëveshjes finale, “Sport” zbulon klubin e ri të De Ligt

29/04/2019

"Sport" zbulon emrin e klubit të ri të mbrojtësit fantastik të Ajax Amsterdam, Matthijs De Ligt. Matthijs De Ligt është aktualisht një prej futbollistëve më ... Read More

Koordinatori Hoti përcjell garën komunale në Shtime

13/04/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport, Rexhep Hoti, i shoqëruar nga Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Elmi Reçica ka përcjellur garën komunale të kreativitetit ... Read More

Pele dërgohet me urgjencë në spital derisa po qëndronte në Paris

03/04/2019

Legjenda braziliane, Pele, është shtrirë me urgjencë në spital në Paris. Radioja RMC Sport thotë se ish kampioni i botës me Brazilin ka pasur një ... Read More

Hoti i kënaqur me mbarëvajtjen e garës në Kreativitet

02/04/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës Rexhep Hoti, sot është takuar me Kryetarin e Komunës së Kaçanikut, Besim ... Read More

Koordinatori Hoti takohet me kryetarin e Hanit të Elezit

02/04/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës, Rexhep Hoti, ka pritur sot në takim kryetarin e Komunës së Hanit ... Read More

Koordinatori Hoti vizitoi Komunën e Pejës dhe Deçanit

01/04/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës, Rexhep Hoti, i shoqëruar nga zëvendësministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Leonora ... Read More

Hoti e Begaj bisedojnë për garat e nivelit komunal në Malishevë

01/04/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës Rexhep Hoti, i shoqëruar nga Zëvendësministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Leonora ... Read More