Tag: Sporti

Sporti sërish në zi: Gjendet i vdekur ish-sportisti i njohur dhe partnerja e tij

25/04/2019

Sporti sërish në zi: Gjendet i vdekur ish-sportisti i njohur dhe partnerja e tij Ish-sportisti i njohur dhe partnerja e tij janë gjendur të të ... Read More

E rëndë: Peshëngritësja thyen dorën derisa ngrit peshën 110 kilogramë

13/04/2019

Pamje aspak të mira vijnë nga sporti i peshëngritjes. Gaele Ketçake, peshëngritëse franceze, ka thyer dorën gjatë garës në Kampionatin Evropian në Gjeorgji. Ketçake, këtë ... Read More

Mane: Kurrë s’më ka pëlqyer Playstation, është humbje kohe

25/03/2019

Sadio Mane mund të jetë futbollist fantastik dhe i dashuruar pas këtij sporti, por për habinë e shumë personave ai nuk është aspak tifoz i ... Read More

Ish-kapiteni i Arsenalit, Tony Adams president i Ligës së Rugbyt

13/12/2018

Nga futbolli drejt në kreun e një sporti jo dhe aq popullor në Angli. Ish-kapiten i Arsenalit, Tony Adams është emëruar president i ardhshëm i ... Read More

Gashi: Personat me nevoja të veçanta do t’i bëjmë pjesë të barabartë të shoqërisë

02/12/2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporti, Kujtim Gashi, ka marrë pjesë në aktivitetet e organizuara për nder të ditës ndërkombëtare të personave me aftësi të ... Read More

Suksesi i xhudisteve në Uzbekistan, Kosova renditet e para në ‘Tashkent Grand Prix 2018’

11/11/2018

Sporti i xhudos vazhdon të arrijë suksese të mëdha ndërkombëtare dhe xhudistet nga Kosova po korin suksese në garat më të mëdha të këtij sporti. ... Read More

Cana për Vokrrin: Jam rritur duke më treguar babai se si keni qenë zëri e një kombi

09/06/2018

Në këtë ditë zie për futbollin e Kosovës, emra të mëdhenj të këtij sporti vazhdojnë të shprehin pikëllimin dhe ngushëllimet e tyre për ndarjen nga ... Read More

Kryeministri Haradinaj uron xhudistet për medaljet e fituara në Tel Aviv

26/04/2018

Sporti i Xhudos vazhdon të jetë më i suksesshmi për sportistët nga Kosova. Në kampionatin evropian të mbajtur në Tel Aviv të Izraelit, dy xhudistet ... Read More