Tag: sportiv

Ndarja nga jeta e Dorian Tahirllarit, babai i ish-futbollistit: Nuk kishte frikë se do vdiste, më thoshte…

02/06/2020

Një lajm i rëndë tronditi ditë e premte në mbrëmje mbarë opinionin sportiv dhe jo vetëm. Ish-futbollisti i akademisë së Skënderbeut, Dorian Tahirllari, ndërroi jetë ... Read More

Ushqimet që duhet t’i konsumoni për ta larguar dhimbjen e nyejve

16/09/2019

Dhimbja e nyejve mund të shkaktohet nga ndonjë lëndim i fundit sportiv ose mund të ndërlidhet edhe me sëmundjen e artritit. Nëse vuani nga dhimbja ... Read More

Sulmohet aktori Arnold Schwarzenegger

18/05/2019

17:16 | 05/18/2019 Aktori i njohur ka pësuar një goditje sa ishte pjesë e organizimi sportiv në Afrikën e Jugut. Aktori i Hollivudit, Arnold Schwarzenegger, ... Read More

Drejtori sportiv i Dortmund tregon se ku do të luaj Sancho sezonin e ardhshëm

27/04/2019

Drejtori sportiv i Borussia Dortmund, Michael Zorc, ka zbuluar planet e talentit të skuadrës për të ardhmen. Jadon Sancho, i cili po konsiderohet si një ... Read More

Këto janë komentet e Igli Tare pas humbjes së Lazio ndaj Milan

14/04/2019

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka komentuar humbjen e skuadrës së tij në përballjen kundër Milanos. Sipas legjendës së kombëtares së Shqipërisë, skuadra e ... Read More

Overmars mbron marrëveshjen: Nuk po ushqehemi nga  Barcelona

01/04/2019

Drejtori sportiv i Ajax Amsterdam i është përgjigjur kritikave për marrëveshjen mes Ajax Amsterdam dhe Barcelonës. Më herët gjatë muajit mars, skuadra e Barcelonës dhe ... Read More

Një boshnjak e merr drejtimin e Kombëtares shqiptare?

26/03/2019

Kur i gjithë opinioni sportiv në vendin tonë pret të njohë trajnerin e ri të Kombëtares shqiptare të futbollit, shumë emra të njohur i shtohen ... Read More

Juventusi me hapa konkret drejt De Ligt, në fundjavë takimi me Raiolan

19/03/2019

Agjenti i Matthijs de Ligt, Mino Raiola dhe drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, pritet të takohen të dielën dhe të flasin për një transferim ... Read More

Pas Monchit, edhe Overmars refuzon postin e drejtorit sportiv të Arsenalit

18/03/2019

Ish-sulmuesi holandez, Marc Overmars ka refuzuar të shërbejë si drejtor sportiv në Arsenal. Holandezi vendosi që të zgjasë kontratën me Ajaxin për pesë vjet, që ... Read More

Marotta: Mjaft me Icardin

11/03/2019

Drejtori i Interit, Beppe Marotta ka thënë se nuk e ka parë emisionin sportiv Tiki Taka dhe se është i lodhur nga spekulimet përreth Mauro ... Read More

Monchi tundohet nga oferta e Arsenalit, bisedimet vazhdojnë pozitivisht

25/02/2019

Drejtori sportiv i Romës, Monchi, është në bisedime me Arsenalin, por nuk ka një marrëveshje edhe pse është shumë i interesuar të kalojë te klubi ... Read More

Drejtori sportiv i Juventusit, Paratici: Nuk kemi pasur kontakte me Icardin, Zaniolon jemi duke e monitoruar

18/02/2019

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici këmbëngul se nuk ka pasur kontakte kohëve të fundit për sulmuesin e Interit, Mauro Icardi dhe nuk mohon se ... Read More