Tag: sportive

21 vjeçarja nga Podujeva ndërron jetë në QKUK disa orë pas lindjes me prerje cezariane

10/07/2020

Ka nderruar jete në Mjekësinë Sportive një lehonë e lindur në vitin 1999 me inicialet D.P. nga Komuna e Podujevës e cila sot në orët ... Read More

Seksi dhe joshëse, Eva Murati shfaqet përvëluese me bikini

20/05/2020

E kujt nuk i mungon plazhi në këto ditë të nxehta…? Moderatorja sportive, Eva Murati, duket se nuk ka duruar, por ka nisur të marrë ... Read More

Ky është mesazhi i Rashicës për Casillas

02/05/2019

Milot Rashica iu është bashkuar shumë figurave sportive për t’i ofruar mbështetje dhe uruar shërim sa më të shpejtë legjendës, Iker Casillas. Portieri spanjoll të ... Read More

Rahoveci bëhet edhe me dy stadiume futbolli dhe një palestër të re sportive

17/04/2019

Pas përurimit të palestrës sportive ‘Mizair Isma’ në fillim të këtij viti, qyteti i Rahovecit do të bëhet edhe me një palestër sportive dhe dy ... Read More

Sfidë e re fitnesi: Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez gjithnjë e më shumë “po djersitin para kurorëzimit” (Video)

24/03/2019

Edhe pse kaherë tashmë kanë fituar titullin e çiftit më sportivë në botë, Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez kanë publikuar sfidën dhjetëditore me të cilën ... Read More

Korrupsioni në FIFA – një grup marketingu gjobitet me një milion dollarë

19/03/2019

Një gjykatë federale në Brooklyn, SHBA-ve ka urdhëruar një kompani sportive të marketingut të paguajë një gjobë një milion dollarë si pjesë e një skandali ... Read More

Formacioni më i mirë i javës së 20-të në IPKO Superligë – Lojtarët e Llapit dominojnë

04/03/2019

Java e 20-të solli ndeshje të forta ku nuk mungoi lufta sportive dhe rezultate e papritura. Llapi ka arritur ta mposht Prishtinën në derbin e ... Read More

I jepet lamtumira e fundit doajenit të gazetarisë, Hivzi Krasniqit

16/02/2019

Qindra qytetarë, njerëz të medies, pjesëtarë të estradës kosovare, përfaqësues të komunitetit sportive, bashkëpunëtorë e miq i dhanë lamtumirën e fundit, në varrezat e qytetit ... Read More

Liverpool nis bisedimet me Brescian për Sandro Tonalin

28/01/2019

Liverpool ka hapur bisedime me Brescian për Sandro Tonalin. E përditshmja sportive italiane, “Gazzetta dello Sport” shkruan sot se negociatat mes dy klubeve kanë nisur. ... Read More

Arsenali përballë Djajve të pamposhtur të Solskjaer – edhe dy super duele nga Serie A vetëm në IPKO

25/01/2019

Nga sot fillon aventura e re sportive e fundjavës me disa top ndeshje që do të jenë në transmetim para publikut shqiptar. Edhe kjo fundjavë ... Read More

Konfirmon Google bie ndjeshëm kërkimi i shqiptarëve për bastet

07/01/2019

Që prej datës 1 janar të këtij viti, bastet sportive janë të paligjshme në vendin tonë. Ky vendim erdhi kryesisht si pasojë e rritje së ... Read More

Shqipëria nuk i ka bllokuar Kompanitë e huaja të basteve online (Video)

04/01/2019

Kur kanë kaluar 4 ditë nga shpallja e paligjshme e lotarive sportive në Shqipëri, bastet “online” në faqe të huaja vijojnë të jenë të hapura. ... Read More