Tag: stacioni

Policia nuk konfirmon ndalimin e drejtorit të Stacionit të Autobusëve, u intervistuan dy presona

19/04/2019

Stacioni i autobusëve në Prishtinë përmes një njoftimi për media, thekson se drejtori i këtij stacioni, Luan Hoti, është arrestuar sot nga Policia e Kosovës. ... Read More

Gjen para në rrugë dhe i dorëzon në Polici qytetari nga Rahoveci – kërkohet pronari i tyre

15/03/2019

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Rahovec, ka njoftuar se me datën 12.03.2019 rreth orës 14:00, një qytetar, siç e cilëson policia të ndërgjegjshëm, nga ... Read More

Kërcënohet me mesazhe një zyrtar i burgut të Dubravës, arrestohet i dyshuari

14/03/2019

Drejtoria Rajonale e Policisë së Kosovës në Pejë, Stacioni Policor në Istog, me datën 8 mars ka pranuar informacione lidhur me një rast të kanosjes, ... Read More

Të famshmit shqiptarë që mbështetën protestën e sotme në Prishtinë

07/02/2019

Në Prishtinë sot (e enjte) një numër i madh qytetarësh protestuan para stacioni policor, në moton “Përdhunuesit në burg”. Kjo protestë u organizua në sajë ... Read More

Konfiskohen armë pa leje dhe arrestohen tre të dyshuar në Malishevë

23/01/2019

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Malishevë, me datën 23.01.2019, me urdhëresë të gjykatës, ka realizuar bastisje në dy shtëpi dhe lokale tjera përcjellëse në ... Read More

Treni i kaloi sipër derisa po merrte një çantë me ushqime, i pastrehu shpëtoi pa asnjë lëndim (Foto)

07/01/2019

I pastrehu që mbeti në binarët e një stacioni në New York, ka shpëtuar pa asnjë lëndim edhe pasi treni i kaloi sipër. Gjithçka ndodhi ... Read More

Mësohet identiteti i të vdekurit në aksidentin hekurudhor në Maxhari

19/12/2018

19 Dhjetor 2018 / 11:21 Punonjësi i Policisë Ali Bekteshi nga stacioni policor i Gazi Babës është personi i vdekur në aksidentin e sotëm në ... Read More

Aksidenti hekurudhor në Maxhari, personi i vdekur pjesëtarë i MPB-së

19/12/2018

19 Dhjetor 2018 / 9:45 Punonjësi i Policisë A.B. nga stacioni policor i Gazi Babës është personi i vdekur në aksidentin e sotëm në hekurudhën ... Read More

Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës shënon 20 vjetorin duke u rrotulluar dy herë rreth Tokës për ’15 minuta’ (Video)

25/11/2018

Për të shënuar 20 vjetorin e themelimit, Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës e ka bërë udhëtimin më të gjatë ndonjëherë, pa kryer ndonjë ndalesë. Materiali është ... Read More

Suspendohen pesë policë të Kosovës, abuzuan me pjesëtarin e LGBTI

17/11/2018

Pesë zyrtarë të Policisë së Kosovës të një stacioni policor në Prishtinë janë suspenduar për shkak të dyshimit se kanë keqpërdorur detyrën zyrtare, duke abuzuar ... Read More

Përleshje te Stacioni i Autobusëve në Pejë, lëndohen dy persona

07/11/2018

Tre persona janë përfshirë në një përleshje te Stacioni i Autobusëve në Pejë. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e ... Read More

Hapet Zyra e policisë në stacionin e autobusëve në Gjilan

02/11/2018

Në ndërmarrjen komunale “Stacioni i Autobusëve”, është bërë hapja e Zyrës së Policisë, me qëllim të rritjes së sigurisë publike, kujdesit ndaj udhëtarëve dhe operatorëve. ... Read More