Tag: stacionit

Arrestohet një person në Pejë, i përfshirë në tri vjedhje të rënda

21/05/2019

Policia e Kosovës, përkatësisht Njësiti Hetimor – Stacionit Policor Pejë, në bashkëpunim edhe më njësitë tjera policore të nënstacionit policor Vitomiricë, pas një pune operativo ... Read More

Treni godet 20-vjeçarin në Durrës

20/05/2019

Një aksident hekurudhor ka ndodhur paradite në hyrje të stacionit të trenit në Durrës. Një i ri rreth të 20-ve është përplasur nga treni që ... Read More

Arrestohet shitësi i drogës në Pejë

13/05/2019

Njësitet e stacionit policor në Pejë, me datën 12.05.2019 rreth orës 20:35, në Rr. “Lekë Dukagjini” në Pejë, kanë vepruar menjëherë bazuar në informata se ... Read More

Mashtroi norvegjezen duke ia marrë 100 mijë euro, arrestohet 40 vjeçari

08/05/2019

Policia ka njoftuar se, me datën 6 maj 2019 rreth orës 10:30, pranë Stacionit Policor në Pejë, viktima (shtetase Norvegjeze) ka raportuar se në vazhdimësi ... Read More

E kanos përmes telefonit, arrestohet i dyshuari nga Peja

08/05/2019

Me datën 6 maj 2019 rreth orës 01:26, pranë Stacionit Policor në Pejë, viktima ka raportuar se është kanosur përmes telefonit nga një person i ... Read More

Arrestohen shtatë persona në Ferizaj, u kapën duke prerë dru ilegalisht

05/05/2019

Bazuar në planin operativ ,”Mbrojtja e pyjeve 2019” , njësitet policore të Stacionit Policor në Ferizaj kanë vazhduar me angazhimin e tyre të filluar kohë ... Read More

Aksident trafiku në Klinë, ka dhe persona të lënduar

30/04/2019

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në afërsi të stacionit të trenit, në Klinë, ku ka dhe persona të lënduar. Lajmin për Telegrafin e ka ... Read More

Arrestohen dy persona për veprën penale ‘lëndim i lehtë trupor’

18/04/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se më datën 16 prill 2019, Policia e Stacionit Policor në Istog është informuar se është një përleshje fizike në ... Read More

Vodhi stoli ari në vlerë 10 mijë euro, arrestohet 31 vjeçari

21/03/2019

Mbrëmë rreth orës 23:00 nga njësitet policore të stacionit Qendra, është arrestuar një person, për të cilin ekziston dyshimi i arsyeshëm që mund të jetë ... Read More

Prokurori jep detajet për vrasjen e të riut në Lipjan, policia në kërkim të vrasësit

20/03/2019

Komandanti i Stacionit të Policisë në Lipjan dhe prokurori i Prokuorisë së Krimeve të Rënda në Prishtinë, kanë dhënë detaje për vrasjen e një të ... Read More

Në Mitrovicë arrestohen katër persona të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje e rëndë’

18/03/2019

Pas një hetimi intensiv hetuesit policorë në kuadër të Stacionit Policor ‘Jugu’ në Mitrovicë, kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë katër persona të dyshuar ... Read More

Një mashkull dhe një femër arrestohen në Skenderaj për shitje të drogës

14/03/2019

Në orët e mëngjesit Njësia e Hetimeve në kuadër të Stacionit Policor në Skenderaj, në mbështetje të Njësisë për Reagim të Shpejtë ka zbatuar një ... Read More