Tag: stadiumin

Veseli me bashkëshorten në “Fadil Vokrri”, mbështetje maksimale për Kosovën

17/11/2019

18:51 | 17 Nentor 2019 Kadri Veseli me bashkëshorten e tij, Violetën në stadiumin “Fadil Vokrri”. Fotot: Facebook 18:51 | 17 Nentor 2019 Kreu i ... Read More

Kosova nis stërvitjen e fundit para takimit me Bullgarinë

09/06/2019

18:40 | 9 Qershor 2019 18:40 | 9 Qershor 2019 Kosova ka filluar stërvitjen e fundit në stadiumin edhe ku do të luhet ndeshjen e ... Read More

Gjithçka gati për miqësoren Kosovë – Shqipëri

02/06/2019

Ndërkohë, miqësorja e dytë ndërmjet tyre do të zhvillohet më 5 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri”. Këto miqësore do t’i shërbejnë përzgjedhësit Ramiz Krasniqi për ... Read More

Mësohet arsyeja e kacafytjes mes futbollistëve të Chelseat

28/05/2019

‘Blutë’ kryen stërvitjen në stadiumin ku edhe do të luhet finalja, por ka ndodhur diçka tensionuese mes lojtarëve. Gonzalo Higuain dhe David Luiz shihen tek ... Read More

Presidenti i La Liga-së: Messi është lojtari më i mirë në histori të kampionatit spanjoll

15/05/2019

14:23 | 15 Maj 2019 14:23 | 15 Maj 2019 LaLiga festoi 90 vjetorin e themelimit të saj në stadiumin e Espanyol në një ngjarje ... Read More

Prishtina – Llapi, konfirmohet koha e ndeshjes

07/05/2019

13:47 | 7 Maj 2019 13:47 | 7 Maj 2019 Derbi i xhiros në Superligën e Kosovës do të luhet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, ndërmjet ... Read More

Formacionet zyrtare: Genoa – Roma

05/05/2019

17:09 | 5 Maj 2019 17:09 | 5 Maj 2019 Roma do ta ketë një udhëtim të vështirë në stadiumin ”Luigi Ferraris”, teksa përballet me ... Read More

ZYRTARE: Angli – Kosovë luhet në këtë stadium

01/05/2019

Anglia do të kthehet në stadiumin ‘St Mary’s’ të Southamptonit për ta zhvilluar ndeshjen kualifikuese për Evropianin e vitit 2020 ndaj Kosovës, ka konfirmuar Federata ... Read More

West Ham ia shkakton humbjen e parë Tottenhamit në stadiumin e ri

27/04/2019

West Ham United ia ka shkaktuar humbjen e parë Tottenham Hotspur në stadiumin e ri. Tottenham Hotspur është mposhtur 0-1 në shtëpi nga rivalët e ... Read More

Fitore minimale, por shumë e rëndësishme për Tottenhamin

23/04/2019

Tottenham Hotspur ka realizuar një fitore me shumë vlerë në stadiumin e ri, duke e mposhtur Brightonin me rezultat 1:0. Është dashur të pritet minuta ... Read More

Superliga e Kosovës: Sot zhvillohet një ndeshje

12/04/2019

Xhiroja e 27-të e Superligës së Kosovës në futboll hapet sot (e premte). Në stadiumin ‘Riza Lushta’ në Mitrovicë, Trepça ’89 takohet me Ballkanin, në ... Read More

‘CIES’: Këta janë 10 lojtarët më të shtrenjtë në Premierligë

10/04/2019

Observatori i futbollit “CIES” kanë zbuluar stadiumin e fundit për vlerat e lojtarëve të Premierligës. Sipas CIES, sulmuesi i Tottenham dhe Kombëtares së Anglisë, Harry ... Read More