Tag: stadiumit

Era Istrefi performon në inaugurimin e stadiumit “Air Albania Stadium”

17/11/2019

14:59 | 11/17/2019 Era Istefi do të performojë në inaugurimin e stadiumit “Air Albania Stadium” Këngëtarja e njohur shqiptare, Era Istrefi, sot do të performojë ... Read More

Ndalen punimet në stadiumin kombëtar në Shqipëri!

01/04/2019

Vdekja e një punëtori gjatë punës në ndërtimin e stadiumit ka bërë që përkohësisht të ndalen punimet në “Arena Kombëtare” në TiranëTë shtunën humbi jetën ... Read More

Kosova e thellon rekordin historik

22/03/2019

Kosova e ka barazuar 2-2 me Danimarkën midis stadiumit “Fadil Vokri”, duke shkuar në 11 ndeshje pa humbje.Nuk ishte aspak rastësi ajo ecuri prej 10 ... Read More

FFK-ja tregon kur hapen dyert dhe gjërat e ndaluara për tifozët

21/03/2019

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar opinion publik se dyert e stadiumit “Fadil Vokrri” për ndeshjen miqësore Kosovë – Danimarkë, e cila zhvillohet sonte ... Read More

Në Tiranë vritet një 26-vjeçar

19/03/2019

Një person është ekzekutuar me armë mbrëmjen e së hënës, pranë stadiumit “Selman Stermasi” në Rrugën “Zef Jubani” në Tiranë. Mësohet se viktima është dërguar ... Read More

Presidenti i Atleticos, Cerezo: VAR-i është turpi i futbollit  

21/02/2019

Presidenti i Atletico Madridit, Enrique Cerezo thuhet se është larguar nga objektet e stadiumit duke e quajtur VAR-in një ‘turp’ pas anulimit të golit të ... Read More

Interi nuk e apelon dënimin, por kërkon ta mbush stadiumin me fëmijë

08/01/2019

Interi kanë vendosur të mos e apelojë dënimin për mbylljen e stadiumit, por kanë kërkuar që fëmijët ta mbushin San Siron për ndeshjen e ardhshme ... Read More

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, përuroi emrin e rrugës Stoltenberg në Shkup

06/09/2018

6 September 2018 / 15:13 Stoltenberg. Kështu do të quhet rruga mes stadiumit dhe parkut të qytetit të Shkupit, për nderë të norvegjezit Torvald Stoltenberg, ... Read More