Tag: startojë

Gjermani Tobias Stieler ndan drejtësinë në ndeshjen Shqipëri-Turqi

19/03/2019

Shqipëria do ta startojë edicionin e kualifikimeve të ‘Euro 2020’ ditën e premte, me sfidën përballë Turqisë, që do të zhvillohet në stadiumin “Loro Boriçi”, ... Read More

Tri ndeshje interesante zhvillohen në hapjen e javës së 23-të në Ipko Superligë

16/03/2019

Elita e futbollit kosovar do të startojë sot me javën e 23-të në Ipko Superligë. Tri ndeshje janë paraparë që të zhvillohen ditën e sotme, ... Read More

Fillon faza e tretë në IPKO Superligën e Kosovës, derbi zhvillohet mes Feronikelit dhe Trepçës ‘89 – sfida në Supersport

15/03/2019

Elita e futbollit kosovar do të startojë këtë fundjavë me fazën e tretë. Kësisoj këtë vikend do të zhvillohen pesë ndeshje në IPKO Superligën e ... Read More

Luhet për t’i ikur fundit, tri ndeshjet e para të javës së 19-të luhen në Gjilan, Skenderaj dhe Therandë

23/02/2019

Java e 19-të në Ipko Superligën e Kosovës në futboll do të startojë sot me tri ndeshjet që do të zhvillohen nga ora 13:00. Tri ... Read More

Icardi nuk ftohet nga Interi as në ndeshjen e dytë ndaj Rapid Vjenës

20/02/2019

Në konferencën për media Luciano Spalletti tha se mundësitë që Mauro Icardi të startojë ndaj Rapid Vjenës janë të mëdha, por kjo nuk do të ... Read More

Elita e futbollit kosovar rikthehet në aksion, gjashtë ndeshje interesante në Ipko Superligë

15/02/2019

Pas një pushimi më shumë se dy muaj, do të startojë edicioni pranveror në Ipko Superligën e Kosovës. Java e 18-të në elitën e futbollit ... Read More