Tag: stomak

Një burrë e gënjeu të dashurën e tij se kishte kancer që të mos ndaheshin

15/08/2020

Kevin Bevis nga Sittingbourne në Kent, gënjeu se ishte diagnostikuar me kancer në stomak që e dashura e tij Karen Gregory të qëndrojë me të ... Read More

Çajrat më të mirë për aparatin tretës

05/01/2020

Mjafton një fryrje e zakonshme në stomak dhe e gjithë dita mund të shkoj keq. Por nuk është vetëm ky problemi me aparatin tretës, dhimbjet ... Read More

Çfarë të hani kur keni aciditet të lartë në stomak?

15/08/2019

Rritja e prodhimit të aciditetit në stomak mund të shkaktojë simptoma të ndryshme, si refluks, ndjesi djegieje, fryrje, gromësima, dispepsi, përzierje dhe shije thartire në ... Read More

“Ilaçi”që jua zvogëlon stomakun

01/04/2019

Nëse jeni të mendimit se dhjamit në stomak nuk mund t’i gjeni ‘ilaç’, ekziston lëngu të cilin mund ta bëni vetvetiu dhe pa vuajtur urie ... Read More

Dëshironi bark të sheshtë? Shmangni këto ushqime

25/03/2019

Nëse doni një stomak të sheshtë, qëndroni larg nga tre ushqimet që me siguri i konsumoni çdo ditë! Djegia e yndyrës “kokëfortë” rreth belit është ... Read More

Ushqimi i cili e qetëson stomakun

06/03/2019

17 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Keni probleme me stomak të trazuar dhe keni ndjenjën që çdo gjë që e hani nuk ju ... Read More