Tag: Stresi

Stresi i njerëzve dhe i qenve është i sinkronizuar

09/06/2019

Stresi është i sinkronizuar për qentë dhe pronarët e tyre, pasi nivelet e hormonit të afërm, kortizolit, të pranishëm si tek qentë dhe njerëzit e ... Read More

Këto ushqime shërojnë nervozën

23/05/2019

Stresi është një nga armiqtë më të mëdhenj të trupit të njeriut, dhe sot është gjithnjë e më e përhapur. Në luftën kundër stresit është ... Read More

Zgjohesh e trembur në mëngjes? Trupi yt po vuan nga ky shqetësim

10/05/2019

Stresi dhe pagjumësia janë të lidhura ngushtë me njëra-tjetrën. Sipas mënyrës së si flini, ka dy lloje njerëzish: Gjumashët dhe ata që zgjohen shumë herët ... Read More

Në përvjetorin e katërt të lidhjes, Keisi i dedikon fjalë zemre Stresit

29/04/2019

Keisi dhe Stresi janë çift mjaft i komentuar në medie. Keisi Lushaj përmes një postimi në Instagram, ka treguar se sot ajo dhe Stresi kanë ... Read More

Kështu mund t’i shëroni ethet e brendshme

21/04/2019

Akoma nuk dihen arsyet e sakta pse shkaktohen këto plagë, por thuhet se ato shkaktohen nga stresi, alergjitë ushqimore, sistemit imunitar të dobësuar, infeksionet virale ... Read More

Pesë arsyet pse njerëzit nuk ndahen edhe kur nuk e duan më njëri-tjetrin

20/03/2019

Një marrëdhënie jo e lumtur është burim stresi dhe shqetësimi. Gjithashtu mund të shkaktojë edhe depresion. Sidoqoftë për disa çifte është e vështirë që të ... Read More

Shtatë mënyra për të përmirësuar frymëmarrjen tuaj

04/03/2019

Mund të jetë instiktive, por stresi, ankthi, qëndrimi dhe një mori faktorësh të tjerë mund të ndikojnë në cilësinë e frymëmarrjes sonë Më poshtë do ... Read More

Çfarë dini për lotët e meshkujve?

16/02/2019

Në qarje të shpeshtë ndikon stresi, lotët rrjedhin nga sytë edhe në momentet e lodhjes dhe të pagjumësisë Pos lotëve bazalë për mbrojtje të syve, ... Read More

Stresi nga burgu me urim romantik për ditëlindjen e së fejuarës, Kejsit

11/02/2019

Gjatë ditës së sotme e fejuara e reperit shqiptar, Stresi, Kejsi ka një arsye më tepër për të qenë e lumtur. Ajo ka filluar të ... Read More

Stresi e bën shumë më të vështirë humbjen e peshës

07/02/2019

Shkencëtarët në Universitetin e Floridës, kanë gjetur se stresi kronik e stimulon prodhimin e një proteine, që e pamundëson trupin, të shkrijë dhjamin. Shumica nga ... Read More

Si ta njohim, kuptojmë dhe si t’i mbijetoni një personi negativ

02/02/2019

Ka njerëz që duket se përçojnë një lloj reje të zezë, të bërë nga stresi dhe mendimet e këqija: le të mësojmë t’i menaxhojmë pa ... Read More

E festoi Vitin e Ri prapa grilave, Stresi me urim emocionues për fansat nga burgu

01/01/2019

Reperi i njohur Arkimed Lushaj – Stresi, këtë vit për herë të parë nuk ka pasur fatin që ta festojë pranë familjes natën e ndërrimit ... Read More