Tag: stresin

Stresi i vetmisë, ja çfarë duhet të bëni që ta kaloni sa më lehtë

30/09/2019

Çdo njeri në një periudhë të caktuar të jetës, ka tendencë të përballet me stresin e vetmisë. Ky lloj stresi zakonisht paraqitet kur humbim një ... Read More

Çfarë duhet të dini rreth zgjimit me ankth?

21/07/2019

Ka shumë shkaqe që një person të zgjohet me ankth, duke përfshirë stresin nga puna, shkolla, apo çështjet e marrëdhënieve. Megjithëse është e zakonshme të ... Read More

Përgatiteni në shtëpi: Limonada me livando që i shëron dhimbjet e kokës dhe ankthin

24/05/2019

Është thuajse e pamundur ta shmangni stresin. Është kudo – në shtëpi, zyre dhe çdo herë që dilni. Ankthi është problem i zakonshëm këto ditë, ... Read More

Meshkujt që masturbojnë më shumë janë dashnorë më të mirë

28/02/2019

E largon stresin, ju ndihmon të flini më mirë, jua rritë vetëbesimin dhe jua forcon perceptimin e imazhit të trupit. Nuk jemi duke folur për ... Read More

Babai i Stresit tregon pse Stresi ‘zgjodhi burgun’ dhe jo të ankohet

30/10/2018

Ditën e djeshme për Stresin ishte paracaktuar të zhvillohej seanca për shqyrtimin e ankimimit në Gjykatën e Apelit në orën 09:45. Mirëpo, avokati i tij, ... Read More

Këndimi e redukton stresin, i pastron sinuset dhe ju ndihmon të jetoni më gjatë

29/10/2018

Muzika e bën çdo gjë më të mirë! Mund ta lehtësojë dhimbjen, ta reduktojë stresin, ju bën të punoni më shumë, e madje edhe ju ... Read More

Meshkujt që masturbojnë kanë jetë më të mirë seksuale

03/05/2018

Nuk është turp të masturboni. Në fakt, masturbimi e liron stresin, është forma e vetme e një seksi krejtësisht të sigurt, dhe në fakt mund ... Read More