Tag: Strukturat

Pas aksionit në veri, Thaçi mbledh strukturat e sigurisë

28/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në orët e para të mëngjesit ka mbledhur të gjitha strukturat e sigurisë në Kosovë. Në zyrën e Thaçit janë ... Read More

Veseli në Vushtrri: Nuk ka forcë që na ndalë në rrugën e reformave

26/05/2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në Vushtrri, takoi strukturat e reja të degës së PDK-së në Vushtrri në prani të udhëheqësve qendror ... Read More

Veseli: Zgjedhjet e brendshme kanë sjellë kuadro të reja për Dekadën e Re

25/05/2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar strukturat e reja të degës së PDK-së në Kaçanik, me të cilat ka diskutuar për ... Read More

Veseli: Serbia ka kryer gjenocid, ne nuk do të heshtim ndaj krimeve të saj

22/05/2019

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë një takimi sot me strukturat e reja të Degës së PDK-së në Shtime, tha se themelimi i Tribunalit Ndërkombëtar ... Read More

Haradinaj: Nga tavolina e Mogherinit dhe Vuçiqit, vendimet për Kosovën i ktheva në Prishtinë

13/05/2019

Kryeministri i Kosovës, njëherësh lider i AAK-së, Ramush Haradinaj, në një takim me strukturat e partisë së tij në Viti, duke folur për proceset politike ... Read More

Basha takon urgjent aleatët e tij

12/05/2019

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka njoftuar se ka thirrur strukturat e partisë dhe aleatët opozitar, për të vendosur për mënyrën e protestës. Protestuesit janë ... Read More

Basha: Nuk ka negociata pa dënuar “hajdutët” e zgjedhjeve 2017

09/05/2019

Nga Gjirokastra, ku u takua me strukturat e Partisë Demokratike të të gjithë qarkut këtë të enjte, kryetari i opozitës, Lulzim Basha tha se mesazhi ... Read More

Mbi 1,500 aktivistë të PDK-së në zgjedhjet e 7 nëndegëve në Drenas (Video)

29/04/2019

Partia Demokratike e Kosovës, po vazhdon mbajtjen e zgjedhjeve të brendshme për të zgjedhur strukturat e reja për jetësimin e platformës Dekada e Re. Sot ... Read More

Basha nga Shkodra: Shqipëria nuk ka Parlament, por një bandë

28/02/2019

Në përfundim të takimit me strukturat e PD-së në Shkodër, kreu demokrat Lulzim Basha foli për mediet në lidhje me deklaratat e dhëna këtë të ... Read More

Dy vjet më parë u rrënua muri te ura e Ibrit në Mitrovicë, por ende nuk është bërë hapja e sheshit

05/02/2019

Strukturat paralele në veriun e Mitrovicës, kishin ndërtuar një mur pranë urës së Ibrit, për të pamundësuar lidhjen dhe lëvizjen e lirë të qytetarëve në ... Read More