Tag: studentëve

Mbrëmja e maturës nuk do të zhvillohet këtë vit/ Bebe Rexha: I kuptojë maturantët, edhe mua më ka ngelur peng

21/05/2020

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha ka sjellë nje verison të ri remix të himnit të studentëve ‘Pomp and Circumstance’ , e kjo jo më ... Read More

Studentët bllokojnë Fakultetin e Arteve, kërkojnë kushte më të mira

25/04/2019

Parlamenti Studentor së bashku me Këshillin e Studentëve të Fakultetit të Arteve në Universitetin e Prishtinës, sot e kanë bllokuar hyrjen e Fakultetit të Arteve ... Read More

Vazhdojnë protestat e studentëve, sot bllokohet Fakulteti i Arteve

25/04/2019

Parlamenti Studentor së bashku me Këshillin e Studentëve të Fakultetit të Arteve në Universitetin e Prishtinës, do të protestojnë sot lidhur me kushtet jo të ... Read More

Aksident te mensa e studentëve në Prishtinë, lëndohen gjashtë persona (Foto)

14/03/2019

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në mëngjes te semaforët e mensës së studentëve në Prishtinë. Në aksident kanë qenë të përfshira dy vetura. Lajmin ... Read More

Të rinjtë ankohen për mungesë hapësirash rekreative për ta (Video)

27/01/2019

Krahas studimeve një pjesë e madhe studentëve kosovarë, kohën e lirë e shpenzojnë në aktivitete të ndryshme sportive e rekreative, duke lexuar, por edhe në ... Read More

Studentët në Shqipëri bllokojnë hyrjen e juridikut me karrige

10/01/2019

Bojkoti i studentëve në Shqipëri vijon edhe gjatë ditës së sotme. Studentët e Fakultetit të Drejtësisë janë mbyllur brenda mjediseve të universitetit të tyre, duke ... Read More

Protestë për të kërkuar liberalizimin e vizave

10/01/2019

Përfaqësueses të studentëve së bashku me Parlamentin Studentor të Universitetit të Prishtinës, sot protestojnë për të kërkuar liberalizim të vizave. Organizatorët e protestës u kanë ... Read More

Protesta e studentëve në Tiranë pasqyrohet edhe nga mediat gjermane (Video)

07/01/2019

Televizioni gjerman “ZDF” në edicionin e tij qendror ka pasqyruar protestën e studentëve, të cilët kanë për më shumë se një muaj që kërkojnë plotësimin ... Read More

Ministria e Arsimit pa plan për kërkesat e studentëve

20/12/2018

20 Dhjetor 2018 / 16:17 Ministra e Arsimit nuk ka çfarë të ndërmerr ndaj kërkesave të studentëve që po protestojnë në Tetovë, pasi që të ... Read More

Protesta, studentët japin afat 7-ditor për kërkesat

19/12/2018

19 Dhjetor 2018 / 19:03 Ka vazhduar protesta e studentëve në Tetovë. Studentët u kanë dhënë afat Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës dhe rektorateve që ... Read More

Studentët “thumbojnë” me pyetje kryeprokuroren Janeva

19/12/2018

19 Dhjetor 2018 / 16:05 Kryeprokurorja speciale Katica Janeva doli para studentëve për të treguar rolin e PSP-së por u thumbua për çështje për të ... Read More

Protesta, MASH: Jemi në komunikim me të gjitha palët

18/12/2018

18 Dhjetor 2018 / 19:04 Pas protestave të studentëve ka reaguar Ministria e Arsimit. Në një njoftim për media theksohet se institucionet e sistemit janë ... Read More