Tag: subjekti

Mustafa: Thaçi gaboi kur e hapi temën e kufijve

09/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se subjekti i tij politik nuk do të përfshihet në dialog para se vendi të shkoj në zgjedhje ... Read More

Asnjë parti serbe nuk guxon ta sfidojë Listën Serbe në veri

20/04/2019

Aplikimi i vetëm një subjekti politik serb, Listës Serbe, për certifikim të subjekteve politike që duan të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar ... Read More

Kurti takohet me Vasfije Krasniqi Goodman

18/04/2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i shoqëruar nga deputetë të këtij subjekti politik ka takuar viktimën e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit, Vasfije ... Read More

PDK: E papranueshme rezoluta e propozuar për KQZ-në, presidenti sa më parë t’i emëroj anëtarët e këtij institucioni

13/03/2019

Deputeti i PDK-së, Elmi Reçica në emër të grupit parlamentar të këtij subjekti, ka thënë se PDK është pro emërimit sa të shpejtë të anëtarëve ... Read More

​Limaj: Nuk do të lejojmë me hap çështjen e statusit dhe integritetit të Kosovës

28/02/2019

Nisma Socialdemokrate sot ka shënuar 5 vjetorin e themelimit, ku kryetari i këtij subjekti politik, Fatmir Limaj tha se asnjëherë nuk ka me nënshkruar asgjë ... Read More

VV i quan të vjedhura mandatet e 13 deputetëve të larguar nga kjo parti

04/02/2019

​Lëvizja Vetëvendosje i ka quajtur të vjedhura mandatet e 13 deputetëve, që më nuk janë pjesë e këtij subjekti politik. Në faqen zyrtare të Lëvizjes ... Read More

Sejdiu: PSD-së i janë ofruar gjashtë ministri për t’u bërë pjesë e Qeverisë (Video)

01/02/2019

Nënkryetari i PSD-së, Dardan Sejdiu ka thënë se këtij subjekti i është bërë ofertë për t’u bërë pjesë e Qeverisë. Sejdiu, në emisionin “Dossier D” ... Read More