Tag: sugjeruar

Lëng me limon dhe xhinxher, toniku natyral i imunitetit

28/02/2020

Një nga masat parandaluese që ISHP ka sugjeruar është konsumimi i sa më shumë lëngjeve, për të ndihmuar sistemin imunitar. Në këtë periudhë zgjidhja perfekte ... Read More

Vaji i ullirit ka efekte pozitive edhe për trurin

27/11/2019

Një hulumtim i ri, i bërë në minj, ka sugjeruar që konsumimi i vazhdueshëm i vajit të ullirit mund të parandaloj akumulimin e proteinës tau, ... Read More

A punoni më shumë se 52 orë në javë? Kjo mund të jetë arsyeja që po ju bien flokët

23/10/2019

Një hulumtim i fundit ka sugjeruar, që njerëzit që punojnë me orë të gjata janë më të rrezikuar të mbeten pa flokë.Shkencëtarët kanë gjetur se ... Read More

Duhen vetëm katër net me gjumë të keq që të shtoni peshë

26/09/2019

Një studim i vogël ka sugjeruar që një njeriu i duhen vetëm katër netë pa gjumë, që të shtojë peshë dhe që organizmi të ndryshojë ... Read More

Çaji i bën mirë trurit

14/09/2019

Hulumtime të reja kanë sugjeruar që pirja e çajit mund të jetë e mirë për trurin tuaj si dhe të pengojë plakjen.Shkencëtarët tani thonë se ... Read More

“Bale e flet spanjishten në mënyrë të përsosur, por ka turp të flasë”

29/03/2019

Bashkëlojtarët në Real Madrid, si Marcelo, kishin sugjeruar se Gareth Bale ka probleme me spanjishten, mirëpo Alvaro Odriozola insiston se kjo gjë nuk është e ... Read More

Kovac: Duhet të fokusohemi në kampionat

16/03/2019

Trajneri i Bayern Munichut, Niko Kovac, ka sugjeruar lojtarët e tij që të jenë të qetë dhe të fokusohen në sigurimin e dy trofeve vendore. ... Read More

Moratti: Interi nuk duhet ta shkarkojë Spallettin

02/02/2019

Ish-presidenti i Inetrit, Massimo Moratti, ka sugjeruar klubin që të mos e shkarkojë Luciano Spallettin për të nënshkruar me Antonio Conten. Nerazzurët po vuajnë në ... Read More

Milner kërkon reagim nga Liverpooli

09/01/2019

Mesfushori i Liverpoolit, James Milner, i ka sugjeruar bashkëlojtarët e tji që të kthejnë sezonin në normalitet pas një serie negative. Liverpooli pësoi edhe humbjen ... Read More