Tag: suksese

Shfaqja e 245-të brenda vitit, Dua Lipa shfaqet tejet atraktive dhe provokuese në koncertin e fundit

12/12/2018

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, po vazhdon të shënojë suksese të njëpasnjëshme në rrafshin ndërkombëtar. Së fundmi, ajo ka bërë të ditur për ... Read More

Dua Lipa mahnit publikun në koncertin e “Jingle Ball”, fustani i shkurtër theksoi linjat trupore të këngëtares

06/12/2018

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, po vazhdon të shijojë suksese të shumta. Kësaj here ajo është paraqitur në koncertin “Jingle Ball” të mërkurën, ... Read More

Shpat Kasapi fillon xhirimet e videokëngës së re

04/12/2018

Para tre muaj publikoi këngën e fundit që i solli suksese këngëtarit shkupjan. Shpat Kasapi duket se nuk do ta përmbyll këtë vit kalendarik pa ... Read More

Bebe Rexha vazhdon të krenohet me prejardhjen e saj, këndon dhe dëfrehet me këngë shqipe në shtëpi

17/11/2018

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, e cila shënon suksese të shumta në arenën ndërkombëtare, Bebe Rexha, nuk e ka mohuar asnjëherë origjinën e saj. Ajo madje ... Read More

Përmes një video të shkurtër, Rita Ora tregon aftësitë e saj të shkëlqyera në piano

16/11/2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, po vazhdon të shijojë suksese të shumta në tregun ndërkombëtar. Në më pak se një javë, ajo pritet ... Read More

Bebe Rexha: Numri i pëlqimeve në Instagram, numri i miqve tuaj dhe i njerëzve që ke fjetur me ta, nuk iu definojnë ju

13/11/2018

Këngëtarja shqiptare me renome ndërkombëtare, Bebe Rexha, po vazhdon të shijojë suksese të njëpasnjëshme. Së fundmi, ajo performoi në MTV Europe Awards, ku performoi për ... Read More

Suksesi i xhudisteve në Uzbekistan, Kosova renditet e para në ‘Tashkent Grand Prix 2018’

11/11/2018

Sporti i xhudos vazhdon të arrijë suksese të mëdha ndërkombëtare dhe xhudistet nga Kosova po korin suksese në garat më të mëdha të këtij sporti. ... Read More

Rita Ora duket e mrekullueshme në kopertinën e “Vanity Fair Italia”

06/11/2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, po vazhdon të shijojë suksese të njëpasnjëshme në tregun ndërkombëtar. Kënga e saj e fundit “Let you love ... Read More

Enis Bytyqi në top trende në Zvicër me këngën e re “Marak”

04/11/2018

Ylli i ri i muzikës pop folk, Enis Bytyqi, po shënon suksese të konsiderueshme. Së fundmi lansoi projektin “Marak”, një këngë që u punua nga ... Read More

Bebe Rexha shfaqet me kostum provokues dhe plot shkëlqim për performancën e saj në Spanjë

02/11/2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, po vazhdon të shënojë suksese të shumta në arenën ndërkombëtare. Së fundmi, ajo ka qenë e ftuar në ... Read More

Distria dhe Erza synojnë suksese në Tokio

01/11/2018

Në mesin e xhudisteve që po arrijnë suksese jashtë vendit, është edhe Distria Krasniqi, e cila po synon që Kosovës t’i sjellë medalje nga Lojërat ... Read More

Formacioni i javës së XII-të në Ipko Superligë, shkëlqejnë mesfushorët e Prishtinës dhe mbrojtja e Feronikelit

29/10/2018

Të shtunën janë mbyllur ndeshja e javës së XII mysafirët arritën suksese të mëdha. Feronikeli fitoi ndaj Trepçës ‘89 në ‘Riza Lushta’ me rezultat të ... Read More