Tag: suksesshëm

Ramë Lahaj publikon fotografi të 20 viteve më parë, kujton kohën kur ishte ushtar i UÇK-së

22/01/2019

Tenori i famshëm kosovar, Ramë Lahaj, shquhet si një prej artistëve më të suksesshëm jashtë trojeve shqiptare. Ai është mjaft aktiv dhe i ndjekur në ... Read More

Restoranti i Jon Bon Jovit u jep ushqime falas punëtorëve amerikanë që punojnë për shtetin

21/01/2019

Jon Bon Jovi njihet si këngëtarë i suksesshëm, por edhe si humanist i madh. Këngëtari 56-vjeçar ka vendosur që t’i ndajë ushqime falas punëtorëve amerikanë ... Read More

Njihuni me Ava Max – këngëtarja tjetër shqiptare që po ngjitet me sukses në skenën e muzikës botërore

15/01/2019

Shqiptarëve të suksesshëm nëpër botë, po iu shtohet edhe një tjetër emër. Amanda Ava Koci është vajza me prejardhje nga Saranda, e cila me nofkën ... Read More

“Dashuri” nga S4mm arrin 10 milionë klikime

11/01/2019

Hip hop ylli i ri, S4mm, po shijon momentin më të suksesshëm të karrierës. Reperi nga Tetova ka arritur së fundmi famë të jashtëzakonshme. Projekt ... Read More

Publikohet kënga e re e The Weeknd, “Lost in the Fire”

11/01/2019

The Weeknd është kthyer me muzikë të re në vitin 2019. Pasi bashkëpunoi me Gesaffelstein në EP-in e suksesshëm “My Dear Melancholy” vitin e kaluar, ... Read More

Era Istrefi duket tërheqëse me stil të ri flokësh

10/01/2019

Këngëtarja Era Istrefi pas një vitit të suksesshëm gjatë 2018-s, është gati të punojë edhe më fortë për të arritur qëllimet e saj këtë vit. ... Read More

Nuk e ka problem, Bebe Rexha thotë se i dashuri mund të mos jetë i famshëm

08/01/2019

Bebe Rexha ka pasur një vit të suksesshëm me këngë të reja dhe koncerte gjatë gjithë 2018-tës. Megjithëse ka pasur përparim në karrierën artistike, ajo ... Read More

Këngëtarët shqiptarë që u dekoruan me mirënjohje nga krerët e shtetit gjatë vitit 2018

08/01/2019

Viti 2018 ka qenë një vit mjaft i suksesshëm sa i përket kulturës dhe sportit. Këngëtarë të shumtë shqiptarë me famë ndërkombëtare vizituan Kosovën, gjersa ... Read More

Bebe Rexha mbështet të fejuarën e Justin Bieberit

07/01/2019

Hailey Baldwin ka mbyllur një vit të suksesshëm ndërsa të riun e ka filluar me mjaft motiv. Modelja gjatë vitit që lamë pas vetes, pos ... Read More

Era Istrefi me një “twerk” të nxehtë në Instagram

06/01/2019

Këngëtarja Era Istrefi përmbylli një vit të suksesshëm, pas depërtimit në tregun ndërkombëtar dhe performancës në Kampionatin Botëror. Ajo në një intervistë ekskluzive të dhënë ... Read More

Anija hapësinore kineze që lëvizë deri me 200 kmh, ka filluar eksplorimin e anës së errët të hënës (Foto)

04/01/2019

Pas aterrimit të suksesshëm në pjesën e errët hënës, anija hapësinore kineze ka nisur eksplorimin e sipërfaqes së butë, të fqinjit tonë më të afërt ... Read More

Kartolina e këngëtarëve shqiptarë për vitin 2019: Cilat janë dëshirat e tyre këtë vit?

02/01/2019

Viti 2018 ishte mjaft i suksesshëm për një pjesë të madhe të estradës Projekte të shumta muzikore e koncerte pati edhe këtë vit, teksa nuk ... Read More