Tag: suksesshëm

Ermal Mamaqi rikthehet në skenën e ‘Portokallisë’ pas 12 viteve

23/03/2019

Sot, ai moderon suksesshëm “Xing” me Ermalin në TV Klan, ku pjesë e studios së tij televizive janë bërë ndër vite personazhe nga më të ... Read More

Capital T publikon pamje nga koncerti i Drake: Publiku shqiptar meriton të tilla koncerte

20/03/2019

Ylli i suksesshëm i hip-hopit shqiptar, Capital T, ka ndjekur nga afër një koncert të këngëtarit të famshëm kanadez, Drake. Trim Ademi është mahnitur me ... Read More

Edmond Smajli nga Kosova, pilot në SHBA

28/02/2019

Shqiptarët vazhdojnë të jenë të suksesshëm në vendet ku studiojnë, punojnë dhe jetojnë. Ata janë shembull edhe të integrimit, por edhe punës së suksesshme. Njëri ... Read More

Samsung lanson telefonin e lirë, Galaxy M30

27/02/2019

Pas lansimit të suksesshëm të Galaxy M10 dhe M20, Samsung po zgjeron portofolin e tyre M duke lansuar Galaxy M30. Siç sugjeron numri i modelit, ... Read More

Sabri Fejzullahu bëhet nostalgjik për Ibrahim Rugovën: Presidenti historik i popullit shqiptar që kurrë nuk do të vdes

19/02/2019

Ai është një ndër këngëtarët më të suksesshëm shqiptar dhe para dy vjetëve mbushi 50 vjet karrierë muzikore. Bëhet fjalë për Sabri Fejzullahun, i cili ... Read More

Alpinistët Arianit dhe Mrika Nikqi pushtuan majën më të lartë të Amerikës Jugore

18/02/2019

Ata konsiderohen si ndër dy alpinistët më të suksesshëm shqiptarë duke arritur rekord pas rekordi. Bëhet fjalë për Arianit Nikqin dhe të bijën, Mrikën që ... Read More

Promovimi i bukurive të Shqipërisë përmes një reagimi ndaj filmit “Taken” dhe protagonistit Liam Neeson

16/02/2019

Trilogjia e filmave “Taken” bën pjesë në listën e filmave më të suksesshëm aksion falë shikueshmërisë dhe përfitimeve të mëdha. Projekti që është realizim i ... Read More

Graniti i dhuron trëndafilat e parë Leonitës pas katër vjetëve romance

14/02/2019

Granit Xhaka është një ndër futbollistët më të suksesshëm të momentit ndër shqiptarët. Ai po vazhdon të ndërtojë një karrierë në kryeqytetin britanik të Londrës, ... Read More

Neurokirurgët e QKUK-së kryejnë tri operacione të komplikuara

13/02/2019

Në Klinikën e Neurokirurgjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës suksesshëm janë kryer tri operacione specifike brenda një periudhe të shkurtër kohore. Sipas programit operativ, ... Read More

Abuzimet racore, sulmet fizike dhe burgosja – e kaluara e dhunshme e Mark Wahlberg

06/02/2019

Mark Wahlberg aktualisht është një prej aktorëve më të suksesshëm në industrinë e filmit, ndërsa pas vetes ka edhe një karrierë si reper. Por, rinia ... Read More

Justin Bieber me dy rekorde

05/02/2019

Justin Bieber është një ndër këngëtarët më të suksesshëm të momentit në botë. Ish i dashuri i Selena Gomezit ka arritur edhe dy rekorde të ... Read More

Njerëzit e suksesshëm vishen njëjtë çdo ditë – përse?

29/01/2019

Kjo pyetje ka qenë në mendjen e shumë njerëzve – përse njerëzit e suksesshëm vishen njëjtë kur kanë para të blejnë gardërobën më të shtrenjtë ... Read More