Tag: sulmeve

Historia e fotografisë më kontraverse të 11 shtatorit 2001

11/09/2019

Një fotografi e realizuar në Shtetet e Bashkuara përgjatë sulmeve të 11 shtatorit (2001), të udhëhequra nga grupimi terrorist Al Kaeda, dëshmon se si një ... Read More

Parada ushtarake e Serbisë mes Perëndimit dhe Lindjes

11/05/2019

Parada ushtarake serbe do të zhvillohej më 24 mars ditën e sulmeve ajrore të NATO-s. Megjithatë iu kushtua “ditës së fitores”, por jo plotësisht mendon ... Read More

Fushata zgjedhore, ironi dhe kritika nga liderët politik

16/04/2019

S A 2019-04-16T15:13:05+02:00 Fushata zgjedhore, përveç kritikave dhe sulmeve verbale ndërmjet kandidatëve për president, është karakterizuar edhe me përplasje dhe gafa mes vetë liderëve të ... Read More

DW kërkon falje për artikullin skandaloz të redaksisë në gjuhën serbe, në 20-vjetorin e sulmeve të NATO-s

25/03/2019

Redaksia e Deutsche Welle në faqen në gjuhën serbe të portalit të saj, në 20 vjetorin e sulmeve të NATO-s mbi forcat serbe ka publikuar ... Read More

Muhamet Hamiti, bashkëpunëtori i presidentit Rugova, rrëfen për ditën kur filluan sulmet e NATO-s (Video)

24/03/2019

U bënë 20 vjet nga fillimi i sulmeve të NATO-s, më 24 mars të vitit 1999 kundër caqeve ushtarake, policore dhe paramilitare serbe në Kosovë ... Read More

Kosnett: SHBA mbështeti NATO-n për t’i dhënë fund spastrimit etnik në Kosovë nga regjimi i Millosheviqit (Video)

24/03/2019

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, në 20 vjetorin e sulmeve të NATO-së mbi caqet serbe, ka bërë thirrje që thirrje Kosova dhe Serbia ... Read More

Limaj: Ndërhyrja e NATO-s i hapi rrugë çlirimit të Kosovës

23/03/2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar sot 20-vjetorin e sulmeve të NATO-s, kundër forcave ushtarake serbe. Limaj, përems një postimi në Facebook, ka ... Read More

“Hakmarrje për Evropën”, thotë sulmuesi në Zelandën e Re

15/03/2019

Brenton Tarrant , vrasës masiv i sulmeve terroriste në dy xhami në Zelandë të Re, i ka përshkruar, siç ka thënë, motivet e veta për ... Read More

Sulmet më të rrezikshme në zemër rezultojnë të jenë ato në heshtje

21/02/2019

Një studim i ri amerikan ka treguar se thuajse gjysma e sulmeve në zemër, ndodhin “në heshtje”. Ashtu siç sugjeron emri, një sulm i heshtur ... Read More

Enver Hoxhaj: LDK të këndellet nga gjumi i thellë, po i ngjan VV-së

06/01/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj i është përgjigjur sulmeve të Isa Mustafës së LDK-së që sot bëri kundër Partisë Demokratike. Hoxhaj, ... Read More

Tre raste të reja sulmeve nga qentë endacak në Shkup

26/09/2018

Gjatë ditës së djeshme në Stacionin Policor janë denoncuar tre raste të reja të sulmeve nga qentë endacakë. Në orën 01:50 në Stacionin Policor – ... Read More