Tag: Sulmuesi

Koronavirusi i djeg ëndrrën, Myrto Uzuni humbet duelin me Lionel Mesin në “Kamp Nou”

19/10/2020

Myrto Uzuni i pafat! Sulmuesi i Kombëtares, nuk do të jetë i gatshëm në sfidën e nesërme ndaj Barcelonës në “Kamp Nou”, pasi ka rezultuar ... Read More

Infektohet me COVID në Kosovë futbollisti i Greqisë që shënoi golin

08/09/2020

Dy ditë pasi luajti në Prishtinë dhe i shënoi gol Kosovës, sulmuesi grek Dimitrios Limnios është infektuar me COVID-19.Ai ka rezultuar pozitiv me COVID-19 sot ... Read More

Plazh dhe fasule, Ejoh: Në Shqipëri ka racizëm, kam jetuar duke ngrënë qofte e qepë… me lekë borxh. Nuse shqiptare? Jam i…

23/06/2020

Efiong Ekemini Ejoh është një personazh interesant. Sulmuesi i Apolonisë mbërriti në Shqipëri përpara gati 4 vjetësh, me sugjerimin e menaxherit Abraham Aleçenu, ish-futbollisti nigerian ... Read More

“Luaja poker dhe kam humbur mbi 6 mln euro, por nuk isha i varur”, rrëfimi i veçantë i ish-lojtarit të Juventusit

15/05/2020

Niklas Bendtner, sulmuesi danez, i cili në të kaluarën ka luajtur për skuadra të mëdha si Juventusi dhe Arsenali është shprehur se në të kaluarën ... Read More

Dybala shqetëson Juven, tamponi i katërt i del sërish pozitiv me Covid-19

29/04/2020

Nuk ka asnjë simptomë por Paulo Dybala nuk e ka fituar ende betejën me Covid-19. Sulmuesi i Juventusit ka rezultuar sërish pozitiv edhe në tamponin ... Read More

Sulmuesi i Juventusit Paulo Dybala dhe e dashura e tij Oriana Sabatini rezultojnë pozitiv me COVID-19

21/03/2020

Sulmuesi i Juventusit dhe Argjentinës Paulo Dybala ka dalë pozitiv ne testin për koronavirus.Në një mesazh në llogarinë e tij në Instagram, Dybala tha se ... Read More

Owen me kritika të ashpra për Man Utd

04/10/2019

23:53 | 10/03/2019 Ish sulmuesi i Anglisë, Michael Owen, ka etiketuar skuadrën e Manchester United si më të keqen për dekada. Ole Gunnar Solskjaer ka ... Read More

Formacioni i javës në Turqi, nuk mungon Muriqi

25/09/2019

14:11 | 09/25/2019 Vedat Muriqi nuk ka të ndalur me gola dhe ndeshje të mira. Tashmë, sulmuesi i Kombëtares së Kosovës dhe Fenerbahces, ka marr ... Read More

Owen parashikon gjashtë vendet e para në Premierligë për sezonin e ri

02/08/2019

11:56 | 08/02/2019 Ish sulmuesi i Liverpoolit dhe Manchester United, Michael Owen, ka parashikuar sezonin e ri në Premierligë. Sipas Owen, Manchester City do të ... Read More

Moise Kean largohet nga Juventusi, ja ku transferohet

30/07/2019

13:13 | 07/30/2019 Përvoja e Moise Kean me Juventusin ka ardhur drejt fundit, pasi sulmuesi është afër ta kompletoj transferimin te Everton. Vetëm detajet e ... Read More

Kujt ia dedikoi Origi golin ‘heroik’ ndaj Newcastle?

05/05/2019

Sulmuesi belg shënoi golin e tri pikëve që do ta mbajnë në lojë skuadrën e Liverpool deri në vërshëllimën e fundit të këtij sezoni. Ishte ... Read More

Lajm shumë i keq për Barcelonën para ndeshjes me Liverpoolin

30/04/2019

Sulmuesi Roberto Firmino është rikthyer në stërvitje për Liverpoolin. Roberto Firmino është rikthyer në stërvitje për Liverpoolin para ballafaqimit me Barcelonën në Ligën e Kampionëve, ... Read More