Tag: sulmuesit

Tottenhami shpreson ta fitojë garën me Arsenalin për Suson

15/02/2019

Tottenham Hotspur dhe Arsenali janë në garë për shërbimet e sulmuesit spanjoll të Milanit, Suso. 25-vjeçari ka qenë në formë të larë përsëri këtë vit, ... Read More

Vazhdon thellimi i krizës Inter – Icardi, sulmuesi nuk grumbullohet për ndeshjen në EL

13/02/2019

Po vazhdon që të thellohet në mënyrë dramatike kriza mes Interit dhe sulmuesit kryesor, Mauro Icardit. Tashmë ish-kapitenit i është marrë shiriti si lider i ... Read More

Motra e sulmuesit Sala vjen me postim prekës: Shpirti yt do të shndrit përgjithmonë në shpirtin tim, të dua Tito

08/02/2019

Motra e sulmuesit të vdekur Emiliano Sala, Romina, ka reaguar në rrjetet sociale pas konfirmimit të vdekjes së vëllait të saj. Sala dhe piloti David ... Read More

Trupi i gjetur nën rrënojat e aeroplanit është i sulmuesit Emiliano Sala

08/02/2019

Mjeku ligjor e ka identifikuar trupin e gjetur nën rrënojat e aeroplanit dhe ai është i sulmuesit të Cardiff Cityt, Emiliano Sala. Sala dhe piloti ... Read More

Babai i Rodriguezit, Wilson: Juventusi do të ishte klub ideal për Jamesin

06/02/2019

E ardhmja e sulmuesit kolumbian duket më e paqartë se kurrë deri më tani në karrierë. Babai i James Rodriguezit pretendon se mesfushori i Bayern ... Read More

Gara për ‘Këpucën e Artë’ 2018-19: Messi, Mbappe, Ronaldo dhe të tjerët

28/01/2019

Edhe këtë edicion sulmuesit janë në formë të lartë, ata që edhe në sezonet e shkuara kanë treguar formë të lartë. ‘Lufta’ për ‘Këpucën e ... Read More

PSV synon të thyejë rekordin e klubit me shitjen e Bergwijn

27/01/2019

PSV Eindhoven synon të thyejë një rekordin e klubit me shitjen e sulmuesit anësor, Steven Bergwijn. Bergwijn ka befasuar të gjithë me nivelin e lartë ... Read More

Presidenti i Argjentinës me kërkesë për Francën dhe të Anglinë: Mos i ndalni kërkimet deri në gjetjen e Sala

26/01/2019

Zhdukja e mistershme e sulmuesit argjentinas Emiliano Sala ka prekur gjithë botën e sportit por jo vetëm. Në kërkim të lojtarit janë vënë autoritet e ... Read More

Motra e lojtarit të zhdukur Sala: Ju lutem mos i ndalni kërkimet, ai është luftëtar dhe nuk dorëzohet

25/01/2019

Motra e sulmuesit të zhdukur Emiliano Sala, Romina, ka bërë një kërkesë për policinë që mos t’i ndal kërkimet për gjetjen e vëllait të saj. ... Read More

Karriera dhe statistikat e Emiliano Sala

22/01/2019

Në javën e kaluar Cardiff City e kompletoi transferimin e sulmuesit argjentinas, Emiliano Sala, për një shumë rekorde prej 15 milionë funtesh (17.1 milionë euro). ... Read More

Caparros i Sevillas: Nuk mundemi t’i përballojmë kushtet financiare të Moratës

16/01/2019

Joaquin Caparros pranon se kanë dështuar në sigurimin e shërbimeve të sulmuesit të Chelseat, Alvaro Morata. Shefi sportiv i Sevillas ka konfirmuar se kushtet e ... Read More

Zyrtare: Ballkani transferon sulmuesin Demir Avdic  

15/01/2019

Ballkani ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit me nënshtetësi serbe, Demir Avdic. Lojtari nuk është i panjohur për kampionatin kosovar, pasi që më parë ka luajtur ... Read More