Tag: Superligë

Jo vetëm Partizani, FIFA i bllokon merkaton edhe Kukësit, klubi apelon në CAS

31/07/2020

Pas Partizanit, Kukësi bëhet skuadra e radhës në Superligë cilës FIFA i bllokon merkaton. Qeveria e futbollit europian i ka pezulluar merkaton klubin verilindor për ... Read More

Sot luhen dy ndeshje në Superligë: Feronikeli kërkon tri pikët ndaj KEK-ut, Drita pret Trepçën 89

21/04/2019

Sot luhen dy ndeshje në Superligë: Feronikeli kërkon tri pikët ndaj KEK-ut, Drita pret Trepçën 89 Sot (e diele), do të luhen edhe dy ndeshje ... Read More

IPKO Superliga, Trepça ‘89 kërkon këndelljen kundër Gjilanit, Drenica përballet me KEK-un

30/03/2019

Java e 24 në IPKO Superligë do të vazhdojë me dy ndeshje gjatë ditës së shtune.Pas takimeve Ferizaj – Drita dhe Liria – Llapi, që ... Read More

Bashkimi fiton derbin e Prizrenit kundër Pontes

27/03/2019

Bashkimi e ka mposhtur 91:84 Ponte Prizrenin në derbin lokal në Superligë të mërkurën mbrëma.  Bashkimi ka shënuar fitore në derbin lokal ndaj Ponte Prizrenit ... Read More

Mirel Josa: Jam i dëshpëruar me humbjen, do të ketë ndryshime

18/02/2019

Prishtina ka pësuar humbje të papritur dhe ka humbur pozitën e parë në IPKO Superligë të Kosovës. Bardhekaltërit kanë humbur para shikuesve të vetë kundër ... Read More