Tag: Superligën

FFK merr vendim, xhiroja e ardhshme luhet në një orar të pazakontë

11/05/2019

19:57 | 11 Maj 2019 19:57 | 11 Maj 2019 Ndeshjet e javës së 32-të në Superligën e Kosovës do të zhvillohen në mesjavën e ... Read More

Prishtina – Llapi, konfirmohet koha e ndeshjes

07/05/2019

13:47 | 7 Maj 2019 13:47 | 7 Maj 2019 Derbi i xhiros në Superligën e Kosovës do të luhet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, ndërmjet ... Read More

Sot na presin dy ndeshje të zjarrta në Superligën e Kosovës

22/04/2019

Sot do të zhvillohen dy ndeshje në kuadër të javës së 28-të në Superligën e Kosovës. Në Prizren, Liria do ta pret Ballkanin, ndërsa Ferizaj ... Read More

Feronikeli e demolon Kek-un, Drita ndahet në paqe me Trepçën ’89

21/04/2019

Feronikeli e ka demoluar Kek-un në javën e 28-të në Superligën e Kosovës. Feronikeli ka fituar 4 me 0 në udhëtim te Kek-u. Golin e ... Read More

Drenica e befason Dritën, Flamurtari mposht Lirinë

14/04/2019

Ka përfunduar edhe xhiroja e 27-të në Superligën e Kosovës. Kanë përfunduar ndeshjet e fundit në Superligën e Kosovës, gjersa ka pasur befasi. Drita ka ... Read More

Superliga e Kosovës sot sjell dy ndeshje, luhet për mbijetesën

14/04/2019

Sot do të luhen dy ndeshjet e fundit në kuadër të xhiros së 27-të, në Superligën e Kosovës në futboll. Me fillim nga ora 15:30 ... Read More

Superliga e Kosovës: Sot zhvillohen tri ndeshje

13/04/2019

Dita e shtunë sjellë tri ndeshje në Superligën e Kosovës në futboll. Superliga e Kosovës vazhdon me ndeshjet e xhiros së 27-të, ku sot në ... Read More

Formacionet zyrtare: KF Trepça ’89 – KF Ballkani

12/04/2019

Sot hapet xhiroja e 26-të në Superligën e Kosovës. Me fillim nga ora 15:30, në stadiumin ‘Riza Lushta’, Trepça ’89 pret Ballkanin. Të dy skuadrat ... Read More

Derbi i takon Partizanit

10/04/2019

Partizani e ka fituar derbin e xhiros së 28-të në Superligën Shqiptare të Futbollit. Skuadra nga Tirana, ka mposhtur 2:0 Skënderbeun në shtëpi, për të ... Read More

Ndahen në paqe Gjilani dhe Drita

07/04/2019

Ka përfunduar ndeshja kryesore e javës së 26-të në Superligën e Kosovës në mes të Gjilanit dhe Dritës. Gjilani dhe Drita i kanë ndarë pikët ... Read More

Prishtina shënon fitore bindëse, mban nën presion Feronikelin

04/04/2019

Skuadra e Prishtinës e ka mbyllur me sukses xhiron e 25-të në Superligën e Kosovës. Kryeqytetasit kanë mposhtur me rezultatin bindës 3:0 skuadrën e Lirisë, ... Read More

Fund dramatik në ndeshjen, Feronikeli – Ballkani

04/04/2019

Feronikeli ka fituar tri pikë të vështira në javën e 25-të në Superligën e Kosovës. Feronikeli ka fituar 1 me 0 në minutat e fundit ... Read More