Tag: sytë

Çfarë thonë sytë tuaj për shëndetin? Nga kolesterina deri tek sëmundjet e mëlçisë

02/10/2019

Doktorët kanë shpjeguar për faktin se si sytë kanë tendencë  të shfaqin simptoma, të cilat tregojnë shumë për shëndetin tuaj, shkruan Dailymail, transmeton Gazeta Express.Ndryshime ... Read More

Çka thonë sytë tuaj për shëndetin? Mësojeni!

02/10/2019

Foto ilustrim Doktorët kanë shpjeguar për faktin se si sytë kanë tendencë  të shfaqin simptoma, të cilat tregojnë shumë për shëndetin tuaj, shkruan Dailymail, transmeton ... Read More

Kujdes nga këto veprime, dëmtojnë sytë tuaj

16/07/2019

Gjithnjë bëni kujdes në atë se si i trajtoni sytë tuaj.Pasi disa veprime që duken të zakonshme, çdo herë mund të dëmtojnë të pamurit. Përqendrimi ... Read More

Ja çfarë duhet të dini përpara se të zgjasni qerpikët

03/07/2019

Me patjetër I bën sytë tuaj të duken më të medhenj dhe me jetë. Nqs ka ngelur dikush pa e marrë këtë hap duhet me ... Read More

Si të flesh përsëri pasi zgjohesh në mes të natës?

28/04/2019

Zgjohesh, por jashtë është akoma natë. Ora 4:00. Uff! Rrotullohesh sa majtas-djathtas, mbyll sytë, i hap, i mbyll përsëri – thjeshtë nuk të merr gjumi. ... Read More

Njerëzit me sytë më të bukur në botë

26/04/2019

Fillimisht të gjitha qeniet njerëzore kishin sytë ngjyrë kafe dhe ky konkluzion del nga shkenca. Në një pikë të caktuar në histori, midis 6,000 dhe ... Read More

Çfarë i ndodh trurit tuaj nëse shikoni një person në sy për 10 minuta?

19/04/2019

Gjatë këtij studimit u zbulua se sytë mund të na mashtronin në mënyrë të tillë sa të na shkëpusnin nga realiteti Psikologu italian Giovanni Caputo ... Read More

Ja çfarë i ndodh trurit tuaj nëse shikoni një person në sy për 10 minuta

12/04/2019

Gjatë këtij studimit u zbulua se sytë mund të na mashtronin në mënyrë të tillë sa të na shkëpusnin nga realiteti Psikologu italian Giovanni Caputo ... Read More

As nuk e imagjinoni dot çfarë i ndodh trurit tuaj nëse shikoni një person në sy për 10 minuta

12/04/2019

Gjatë këtij studimit u zbulua se sytë mund të na mashtronin në mënyrë të tillë sa të na shkëpusnin nga realiteti Psikologu italian Giovanni Caputo ... Read More

Llajneri që do t’i bëjë sytë tuaj të duken magjepsës

31/03/2019

1. Ngjyrë kafe Nëse i keni sytë ngjyrë kafe, llajneri i kaltër me nuanca të tij është i përshtatshëm edhe për ditën edhe për natën. ... Read More

Super-kompjuteri parashikon fituesin e Ligës së Kampionëve – një ekip anglez shihet si triumfues

14/03/2019

Sytë e të gjithëve do të jenë të premten në Nyon ku hedhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Pas një jave magjepsëse,  ku ... Read More

Finalisti i parë i Copa del Rey do të dihet në Santiago Bernabeu: Pesë përparësitë dhe mangësitë e Realit dhe Barçës

27/02/2019

Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah Spanja. Për 90-të minuta bota ndalet pasi që miliona njerëz do të jenë nën ethet ... Read More