Tag: syve

Si t’i reduktoni rrathët e zinj poshtë syve

08/07/2020

Tregu është i mbushur me kremra e maska për të redu.ktuar ënjtjen e syve dhe rrathët e zinj poshtë tyre. Këto produkte jo gjithmonë funksionojnë ... Read More

A e keni ditur se në qepallën e syrit ndodhet një vrimë: Ky është funksioni i saj

18/06/2020

Nëse e shikoni me kujdes afër syve tuaj, mund të shihni një vri.më shumë të vogël në pjesën e poshtme të qepallave. Por shumë pak ... Read More

Çdo dhimbje koke sinjalizon një problem shëndetësor

30/05/2020

Man migraine headache concept on black Dehidratimi, pozicionimi i keq i trupit dhe lodhja e syve janë disa prej shkaktarëve të dhimbjeve të kokës. Në ... Read More

Spinaqi i kuq, efektet e mrekullueshme që jep në organizëm

27/01/2020

Kur përmendet fjala spinaq, përpara syve na vjen një tufë gjethesh jeshile shumë të shëndetshme për organizmin. Por spinaqi nuk gjendet vetën në ngjyrën e ... Read More

Metoda si ta përmirësoni shikimin në mënyrë natyrale

02/01/2020

Më shumë se 30 për qind e popullsisë së botës vuajnë nga çrregullime të ndryshme të syve, përfshirë miopinë.Çrregullimet e ndryshme të syve, përveç glaukomës ... Read More

Kështu mund ta përmirësoni shikimin në mënyrë natyrale

02/01/2020

Më shumë se 30 për qind e popullsisë së botës vuajnë nga çrregullime të ndryshme të syve, përfshirë miopinë – probleme me shikim në distanca ... Read More

Portokalli zvogëlon rrezikun nga kanceri

12/12/2019

Portokajtë ofrojnë mbrojtje të shkëlqyeshme për shëndetin e syve, zorrëve dhe stomakut, por ata ndihmojnë edhe për largimin e toksinave nga trupi.Ata përmbajnë sa më ... Read More

Qëllojeni se për cilat kafshë bëhet fjalë duke u bazuar në sytë e tyre

11/12/2019

Jeni gati për të bërë një testim të syve, ose vetëm mund të supozoni. Në vijim do të mund të shihni disa fotografi në të ... Read More

Përpos moshës këta janë faktorët e tjerë që i shkaktojnë rrudhat

06/12/2019

Qeskat e syve dhe rrudhat zakonisht perceptohet si probleme që kanë të bëjnë më moshën. Kjo për shkak se me kalimin e moshës, lëkura humbet ... Read More

Vitaminat kryesore për mbrojtjen e syve

30/10/2019

Shëndeti i syve mund të anashkalohet shpesh ose të merret për i mirëqenë. Ai rrezikohet nga ushqyerja e keqe, përdorimi i tepërt i aparateve teknologjike ... Read More

Ngjyra e verdhë në vend të bardhës në sytë tuaj? Duhet të shqetësoheni…

11/07/2019

Shëndeti i syve tuaj është mjaft i rëndësishëm, por simptomat në lidhje me to shpeshherë neglizhohen.Sidoqoftë, një eksperte e syve, njëherësh mami, ka folur në ... Read More

Në Klinikën e Syve në QKUK i shpëtohet të pamurit foshnjës njëmuajshe

14/05/2019

Një ekip i mjekëve specialistë në Klinikën e Syve të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ka kryer me sukses një ndërhyrje në sytë e një ... Read More