Tag: Tahiri

Labi emocionon me urimin e tij për babanë: Ishe shkaktari që më ktheve nga gurbeti

30/06/2019

13:06 | 06/30/2019 Labinot Tahiri i ka shkruar disa fjalë zemre për babain e tij. Deputeti dhe këngëtari i njohur, Labit Tahiri, është aktiv në ... Read More

Milot Rashica bën gjestin e madh, dhuron kaq para për shërimin e një fëmije

26/06/2019

11:15 | 06/26/2019 Labinot Tahiri ka marrë iniciativë për t'i ndihmuar një fëmije të sëmurë për t'i grumbulluar paratë për operim. Labinot Tahiri njihet për ... Read More

Ministri Tahiri: Nuk do të lejojmë askënd dhe asgjë që të cenojë sigurinë në vend

28/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka thënë se aksioni i sotëm i ndërmarrë nga Policia e Kosovës dëshmon edhe njëherë përkushtimin e institucioneve të Kosovës ... Read More

Tahiri: Legjislacioni mundëson luftë më të ashpër kundër korrupsionit

23/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka marrë sot pjesë në publikimin e “Raportit të monitorimit të gjykatave 2018”, hartuar nga Rrjeti Ballkanik për Gazetari Hulumtuese. ... Read More

Tahiri flet për premtimin gjerman rreth liberalizimit të vizave për Kosovën

22/05/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri, ka thënë se Qeveria e Kosovës nuk është fajtore për mos liberalizimin e vizave, sipas tij fajtore është ... Read More

Tahiri: Me Ligjin e ri për Qeverinë, ministrat e zv/ministrat do ta kenë të ndaluar t’i mbajnë dy vende pune

22/05/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri në një intervistë për “Përballje ditore”, ka thënë se me Ligjin për Qeverinë, nuk do të ketë më ... Read More

Besnik Tahiri për takimin e Mustafës dhe Kurtit: Nëse i kanë votat, ta sjellin mocionin dhe ta rrëzojnë Qeverinë (Video)

22/05/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri në një intervistë për “Përballje ditore”, me gazetarin Muhamet Hajrullahun ka folur për zhvillimet e fundit politike, takimin ... Read More

Tahiri: Askush s’do të mund të përdorë pasurinë e fituar nga kriminaliteti

21/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në tryezën nacionale “Përmirësimi i garancive procedurale në procedurën e mbrojtjes penale lidhur me ‘Pastrimin e parasë, sekuestrimit dhe ngrirjes ... Read More

Tahiri për Brovinën: Gabimi i saj është spontan, ajo si aktiviste ishte halë në sytë e regjimit të Millosheviqit

17/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se pavarësisht gabimit që ka bërë deputetja Flora Brovina me puvlikimin e një fotografie që autenticiteti i saj ... Read More

Tahiri: Instituti për Krime Lufte në Kosovë për 8 vite nuk kanë dhënë asnjë shifër për viktimat

16/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri duke arsyetuar shuarjen e Institutit për Krime Lufte dhe kthimin në Departament për Drejtësi Tranzicionale, tha se ata asnjëherë prej ... Read More

Edita Tahiri thotë se Samiti i Berlinit ishte në koordinim të plotë me SHBA-në

11/05/2019

sh-kryenegociatorja Edita Tahiri, thotë që Gjermania dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë koordinuar për organizimin e Samitit të Berlinit, që u mbajt në fundin ... Read More

Tahiri: Gjykimi i kriminelëve të luftës, e vetmja rrugë për të ardhmen e përbashkët

08/05/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, mori sot pjesë në  takimin e parë koordinues për themelimin e task forcës dhe trupit monitorues të Strategjisë së Krimeve ... Read More