Tag: takimeve

Veseli në Lipjan: Ne marrim përgjegjësi para qytetarëve dhe mbajmë fjalën

27/05/2019

Në kuadër të takimeve me degët, pas procesit të brendshëm zgjedhor, lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar strukturat e degës së ... Read More

IPKO Superliga, Trepça ‘89 kërkon këndelljen kundër Gjilanit, Drenica përballet me KEK-un

30/03/2019

Java e 24 në IPKO Superligë do të vazhdojë me dy ndeshje gjatë ditës së shtune.Pas takimeve Ferizaj – Drita dhe Liria – Llapi, që ... Read More

Eurodeputetët: S’ka qeveri tranzitore, politika të bashkëpunojë

28/02/2019

Në përfundim të takimeve dyditore në Tiranë, delegacioni i Parlamentit Europian, që erdhi me qëllim kryesor diskutimet për zgjidhjen e ngërçit politik në Shqipëri mes ... Read More

Haradinaj takon kongresistin amerikan, Eliot Engel – kërkon përkrahjen e mëtejme të SHBA-së

16/02/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, në ditën e dytë në kuadër të takimeve të shumta, gjatë pjesëmarrjes në Konferencën e Sigurisë, e cila punimet e saj po ... Read More

Basha: Dy rrugë për Ramën, para drejtësisë ose si Gruevski

15/02/2019

Lulzim Basha zgjodhi dy simbolika për të përmbyllur turin e tij të takimeve, që i paraprinë protestës së të shtunës. E para ishte ajo me ... Read More

Menduh Thaçi takon presidentin e PPE-së Joseph Daul

21/06/2018

21 June 2018 / 12:10 Në vazhdën e vizitës dyditore në Bruksel dhe pas takimeve me Komesarin Han, si dhe me tre eurodeputetët Vajgël, Kukan ... Read More