Tag: Takimi

Hysen Dedja merr drejtimin e Vllaznisë: Kupa e Shqipërisë, një objektiv për të shkuar në Europë

09/06/2020

Tekniku shkodran pas një takimi me drejtues te bashkisë së Shkodrës ka pranuar të marrë drejtimin e skuadrës ku do të zëvendësojë Mirsad Jonuz, i ... Read More

Vesa Luma ndan një video emocionuese nga takimi i Big Bastës me të birin

30/07/2019

13:08 | 07/30/2019 Vesa Luma ka publikuar një video shumë të veçantë nga takimi babë e birë. Vesa Luma dimë se është duke vazhduar lidhjen ... Read More

Haradinaj takon Jahjagën, flasin për shënimin e 20-vjetorit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

23/05/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka takuar ish-presidenten Atifete Jahjaga. Qëllimi i këtij takimi ishte bashkërendimi i veprimeve për shënimin e 20-vjetorit të intervenimit të ... Read More

Veseli: Serbia ka kryer gjenocid, ne nuk do të heshtim ndaj krimeve të saj

22/05/2019

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë një takimi sot me strukturat e reja të Degës së PDK-së në Shtime, tha se themelimi i Tribunalit Ndërkombëtar ... Read More

Kryemadhi: Pjesa më e madhe e komisionerëve të LSI-së do të jenë gra

21/05/2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, i ka bërë thirrje sot nënave dhe vajzave nga takimi me Lëvizjen e Gruas për Integrim, që të bashkohen të ... Read More

Opozita këtë javë me mocion votëbesimi, shpresat te disa deputetë të pozitës

20/05/2019

Këtë javë pritet takimi i liderëve të opozitës, kështu për një mocion votëbesimi për qeverisjen aktuale. Opozita janë në kërkim të votave të pozitës, ndërkohë ... Read More

Paralajmërimi i Bashës për Ramën: I ke orët e numëruara

07/05/2019

Lulzim Basha, gjatë një takimi në Shkodër me anëtarë të rinj të Partisë Demokratike, tha se sot ata që u arrestuan në Tiranë janë të ... Read More

Ahmeti tregon se përse nuk po merr pjesë në takimin e thirrur nga Veseli

03/05/2019

Ka nisur takimi i krerëve të shtetit, i thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Në këtë takim përveç Veselit, po merr pjesë edhe presidenti Hashim Thaçi, ... Read More

Fillon takimi i krerëve të shtetit me Veselin, mungon Shpend Ahmeti

03/05/2019

Ka nisur takimi i krerëve të shtetit, i  thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Në këtë takim përveç Veselit, po merr pjesë edhe presidenti Hashim Thaçi, ... Read More

Formacionet e mundshme: Barcelona – Liverpool

01/05/2019

Akti i parë i gjysmëfinales mes Barcelonës dhe Liverpool luhet sonte në ‘’Camp Nou’’. Padyshim, takimi më interesant i Ligës së Kampionëve këtë edicion luhet ... Read More

Kriza politike në Shqipëri, Meta takon sot aleatët e PD-së

30/04/2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, do të takojë sot partitë e vogla. Takimi pritet të mbahet në orën 11:00 dhe vjen pas kërkesës së këtyre ... Read More

Haradinaj nuk i shkon Mogherinit në takim

29/04/2019

Pak minuta më parë në Berlin ka përfunduar takimi i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ministrit të Jashtëm, Behgjet Pacolli me Shefen e Politikës ... Read More