Tag: takimit

Koronavirusi i ndau për tre muaj! Momenti emocionues i takimit mes infermieres dhe të bijave

05/06/2020

Një video emocionuese ka fiksuar momentin e takimit të një infermierie në Britaninë e Madhe me të bijat e mitura, të cilat kishte afro tre ... Read More

Derby – Cardiff: Alarm urgjence në Angli, tifozët dhe lojtarët evakuohen nga stadiumi

13/09/2019

22:15 | 09/13/2019 Një ngjarje  e pazakontë ka ndodhur sot në futbollin anglez, para fillimit të takimit mes Derby dhe Cardiff. Lojtarët e Derby dhe ... Read More

Kontrollorët e Trafikut Ajror pezullojnë grevën, presin deri në shtator për plotësim të kërkesave

23/05/2019

Kontrollorët e Trafikut Ajror në Kosovë pas takimit me ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj kanë anuluar grevën e sotme 1 orëshe. Në mirëbesim me ministrin, ... Read More

Limaj pas takimit me deputetin gjerman Wadephul: Shumë shpejt do të merr fund çështja e vizave

17/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj është deklaruar pas takimit që ka pasur në Gjermani, me deputetin Johann Wadephul, deputet në Bundestag, nënkryetar i fraksionit CDU-CSU ... Read More

Thaçi takon gjeneralin Orr: Marrëdhëniet Kosovë- Iowa, janë të veçanta

10/05/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi,pas takimit me gjeneralin amerikan, Timothy Orr nga Garda Kombëtare e Ioëa-s, ka thënë se marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe ... Read More

Përfundimet e Takimit të Brdo-Brijunit në Tiranë: Mbështesim qëndrimin e BE -së se një nga kushtet për anëtarësim është zgjidhja e çështjeve të hapura mes fqinjëve

09/05/2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta pas përfundimit të takimit të udhëheqësve të Procesit të Brdo-Brijuni në tiranë ka thënë se përparimi i shënuar deri më ... Read More

Sistemi i drejtësisë në Kosovë me Task-forcë dhe trup monitorues për krime lufte

08/05/2019

Krerët më të lartë të sistemit të drejtësisë pas takimit koordinues që zhvilluan së bashku u dakorduan për themelimin e Task-forcës dhe Trupit monitorues të ... Read More

Cakaj pas takimit me Merkel: Gjermania konfirmoj mbështetjen absolute për çeljen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE

29/04/2019

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, pas takimit me kancelaren Merkel është shprehur se Gjermania ka dhënë mbështetjen e plotë ... Read More

Deutsche Welle shkruan për pritshmëritë e Kosovës nga Samiti i Berlinit

28/04/2019

  Para takimit në Berlin me kancelaren Merkel dhe presidentin Macron, Hashim Thaçi është shprehur se do të bisedohet për mundësinë e vazhdimin e dialogut ... Read More

Tahiri: Pas dy muajve do të ketë noterë në të gjitha komunat e Kosovës

17/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, pas takimit të tretë të bordit në kuadër të agjendës ‘Drejtësia 2020’, ka mbajtur ka thënë se në këtë takim ... Read More

Limaj bënë shqiponjën me pjesëtarët e Atlantikut

16/04/2019

Pas takimit që ka pasur sonte në Prizren me ish-ushtarët e Batalionit “Atlantiku” të UÇK-së, zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj është kujdesur që të ketë ... Read More

MASHT deklarohet pas takimit me SBASHK-un rreth kompensimit të orëve të humbura

16/04/2019

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, është deklaruar pas takimit të përbashkët që kanë pasur me drejtorët e Drejtorive Komunale të Arsimit, SBASHK-un dhe KMDLNJ, ... Read More