Tag: takohen

Takimi Mustafa – Ahmeti për rrëzimin e Qeverisë, pritet të ndodhë gjatë kësaj jave

27/05/2019

Dy krerët e partive opozitare, Isa Mustafa (LDK) dhe Shpend Ahmeti (PSD), pritet të takohen gjatë kësaj jave, për të diskutuar rreth ngritjes së mocionit ... Read More

Sot mbahet gara nacionale e gërmëzimit

24/05/2019

Sot, 44 nxënës nga klasa 7 deri në klasën 9, nga të gjitha regjionet e Kosovës do të takohen për të garuar në finalen e ... Read More

Opozita bashkohet rreth mocionit për rrëzimin e Qeverisë “Haradinaj”

21/05/2019

Partitë politike opozitare, gjatë kësaj jave, do të takohen për të shqyrtuar mundësinë e inicimit të një mocioni të mosbesimit për Qeverinë aktuale të drejtuar ... Read More

BE diskuton mbi çështjet aktuale, përfshirë edhe takimin e fundit në Tiranë

13/05/2019

Ministrat e Jashtëm të BE-së do të takohen nesër në Bruksel për të diskutuar lidhur mbi çështje aktuale në skenën ndërkombëtare, duke përfshirë takimin e ... Read More

Prishtina – Llapi, formacionet zyrtare

11/05/2019

14:57 | 11 Maj 2019 14:57 | 11 Maj 2019 Prishtina dhe Llapi takohen mes vete në derbin e javës së 31-të të Superligës së ... Read More

Sot luhet ndeshja e dytë finale e ‘Play Off’ në kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll

05/05/2019

11:59 | 5 Maj 2019 11:59 | 5 Maj 2019 Z Mobile Prishtina dhe KB Rahoveci do të takohen sot për ndeshjen e dytë finale ... Read More

Mogherini në Tiranë, do të përpiqet të ulë në një tryezë Thaçin e Vuçiq

04/05/2019

Pas Berlinit, udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen sërish në Tiranë. Bëhet fjalë për procesin e “Brdo-Brijuni”-t, që organizohet këtë vit në ... Read More

Pompeo dhe Merkel do të takohen në Berlin, temë diskutimi edhe Ballkani Perëndimor

02/05/2019

Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, do të takohen në Berlin, më 7 maj. “Më 7 maj ai do ... Read More

Parashikimi i Mourinhos për ndeshjen Barcelona – Liverpool

01/05/2019

Jose Mourinho ka parashikuar përballjen Barcelona – Liverpool. Barcelona dhe Liverpoolt të mërkurën mbrëma do të takohen në ‘Camp Nou’, në ndeshjen e parë gjysmëfinale ... Read More

Tottenham – Ajax, formacionet e super gjysmëfinales

30/04/2019

Tottenham dhe Ajax takohen sonte në ndeshjen e parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Liga e Kampionëve hyn sonte në fazën gjysmëfinale. Tottenham dhe Ajax ... Read More

Inter – Juventus, formacionet e mundshme

27/04/2019

Inter dhe Juventus takohen në ‘San Siro’ për të zhvilluar derbin e javës në Serie A. Xhiroja e 34-të e Serie A sjellë përplasjen e ... Read More

Formacionet zyrtare: Man Utd – Man City

24/04/2019

Manchester United dhe Manchester City do të takohen në ‘Old Trafford’, për të zhvilluar një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni në Premierligë. ... Read More