Tag: talentin

Shqipëria e Kosova e duan qendërmbrojtësin Albert Vallçin

13/03/2019

Shqiptarët gjithnjë e më shumë po shfaqin talentin e tyre në klubet evropiane të futbollit. Një prej tyre është edhe Albert Vallçi, i cili luan ... Read More

PSG rivalizon Barçën për Matthijs de Ligt

12/03/2019

Shtohet numri i skuadrave të interesuara për talentin holandez. Eliminimi nga Liga e Kampionëve është i papranueshëm për presidentin e klubit parisien, Nasser Al Khelaifi, ... Read More

Vajza e këngëtares Safete Mustafa, Elsa Hoti është gati për debutim në muzikë

22/02/2019

Jo të paktë janë emrat e sotëm në muzikë, të cilët talentin e kanë trashëguar nga prindërit e tyre muzikantë. E tillë është Elsa Hoti, ... Read More

PSG i bashkohet garës për Hudson-Odoin

21/02/2019

Pari Saint-Germain është ekipi i fundit që ka shfaqur interesim për talentin e Chelseat, Callum Hudson-Odoi. 18-vjeçari ka ngrirë marrëdhënien e tij me Chelsean që ... Read More

Juventusi dhe Interi pas Szoboszlait

12/02/2019

Raportohet se Juventusi dhe Interi kanë shfaqur interesim për talentin e Red Bull Salzburgit, Dominik Szoboszlai. 18-vjeçari ka befasuar me paraqitjet e mira deri më ... Read More

Milani insiston për Piatekun

14/01/2019

Milani thuhet se po përpiqet përsëri të nënshkruajë me talentin e madh polak të Genoas, Krzysztof Piatek, si zëvendësim për Gonzalo Higuain. Rossonerët kanë udhëtuar ... Read More

Chelsea po mendon ta padisë Bayernin në FIFA për Hudson-Odoin

11/01/2019

Gjiganti gjerman Bayern Munich është skuadra më e interesuar për të nënshkruar me talentin anglez Caullm Hudson-Odoi. Ka qenë drejtori sportiv i Bayernit, Hasan Salihamidzic ... Read More

Barcelona fiton garën me skuadrat tjera, Todibo do të transferohet në Kataluni

05/01/2019

Gjiganti spanjoll, Barcelona ka arritur të fitojë garën për të nënshkruar me talentin francez Jean Clair Todibo. Qendërmbrojtësi francez kishte filluar këtë edicion si titullar ... Read More

Juventusi refuzon Milanin për Moise Kean

04/01/2019

Raportet e mediave italiane sugjerojnë se Milani bëri një ofertë për talentin Moise Kean, por Juventusi e refuzoi atë. Rossonerët po kërkojnë një sulmues për ... Read More

Interi dhe Napoli në garë të madhe për Barellan

03/01/2019

Interi dhe Napoli besohet të jenë në bisedime me Cagliarin për talentin Nicolo Barella, por italian do të kushtonte rreth 50 milionë euro. Mesfushori italian ... Read More

Campos: Mbappe një ditë do të luaj te Real Madridi dhe do të fitojë më shumë Topa të Artë se Ronaldo

24/12/2018

Ish-drejtori sportiv i Monacos, Luis Campos ka folur fjalë të mëdha për talentin francez të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe. Campos ka thënë se e sheh ... Read More

Callum Hudson-Odoi i Chelseat mund të transferohet te Bayerni

18/12/2018

Bayern Munich janë duke përgatitur një ofertë masive për talentin e Chelseat, Callum Hudson-Odoi. E përditshmja gjermane, “Bild” shkruan sot se interesimi i gjigantëve të ... Read More