Tag: tani

Ky truk gjenial matematikor që mund t’ju ndihmojë që në çast përmendsh t’i llogarisni përqindjet

22/03/2019

Falë “magjistarit matematikor” të vetëshpallur, Ben Stephens, dhe trukeve të tij, tani do të llogarisni përqindjet pa u lodhur fare Stephens ka publikuar cicërimën në ... Read More

Njëzet imazhe që tregojnë se si u realizuan skenat e filmave fantashkencë

21/03/2019

Falë përparimeve në teknologji, filmat tani janë në gjendje të ri-imagjinohen sa më realisht të jetë e mundur. Në fantazinë, aktrimin dhe zhanret shkencore, tani ... Read More

Gazzetta dello Sport: Dybala te Interi, Icardi te Juve

19/03/2019

Nuk është më vetëm një ide, pasi tani kanë filluar të shkojnë gjërat përpara dhe shkëmbimi edhe mund të ndodh. Është gazeta më e madhe ... Read More

Këshillat më të mira ndonjëherë se si ta rrafshoni barkun

19/03/2019

Humbja e peshës, e posaçërisht tani kur po afrohet stina e verës, është qëllimi kryesor i një pjese të madhe të njerëzve. Pavarësisht sa shumë ... Read More

Ish-ushtari i UÇK-së, letër drejtuar krerëve të shtetit: Djali im dhe shumë të tjerë ikën nga Kosova

18/03/2019

Ish- ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tani invalid, Feim Krasniqi iu është drejtuar krerëve të Kosovës përmes një letre publike. Ai ka treguar se ... Read More

Episodi i ri i “Schengen Visa”: “T’u pa, t’u bo”, nisen në Suharekë për të folur në telefon fiks

17/03/2019

Është rikthyer seriali i popullarizuar, “Schengen Visa”, i cili tani është prodhim i GjirafaStudios dhe episodet e reja shfaqen online çdo të diel, prej ora ... Read More

Apex Legends arrin 50 milionë lojtarë (Video)

16/03/2019

Fortnite dukej e pamposhtur, deri më tani kur Apex Legends ka marrë popullaritet të madh dhe duket se njerëzit nuk po e humbin interesin në ... Read More

Digjni 500 kalori pa shkuar fare në palestër – aktiviteti që mund ta kryeni nga divani

15/03/2019

Humbja e peshës jo domosdoshmërish duhet të jetë detyrë. Shkencëtarët tani po thonë se mund të digjni kalori duke shikuar filma. Por, sipas tyre, numri ... Read More

Përse disa njerëz nuk mund ta gjejnë dashurinë?

14/03/2019

Pavarësisht rrjeteve sociale, vetmia tani duket se është bërë një lloj pandemie. Rreth 50% e të rriturve e kanë të vështirë të gjejnë partner. Por, ... Read More

AAK kërkon nga Presidenti emërimin e anëtarëve të rinj të KQZ-së

13/03/2019

Edhe Grupi Parlamentar i AAK-së ka kërkuar përgjegjësi se pse deri tani nuk janë emëruar anëtarët e rinj të KQZ-së. Në emër të GPA-së, Ahmet ... Read More

“Panika” e Skivit së shpejti para fansave

11/03/2019

Ai ka kohë që nuk ka sjell ndonjë projekt të ri muzikor dhe tani duket se është momenti të vijë me një këngë para fansave. ... Read More

Befason La Liga, askush në dhomën e VAR-it në ndeshjen Valladolid-Real?

10/03/2019

VAR-i tani është shndërruar në një pjesë të rëndësishme të futbollit. Sa herë që ka një dyshim të gjithë fokusi është të dhoma e VAR-it, ... Read More