Tag: tanimë

Këto janë ushqimet më të dëmshme që shumica prej nesh i mbajmë në frigorifer

10/07/2019

Tanimë dihet që mish ii kuq, produktet që përmbajnë shumë yndyrë dhe sheqer janë shkaku numër një i problemeve shëndetësore dhe shumë sëmundjeve serioze. Gjithsesi, ... Read More

Vaji i brokolit, magjik për lëkurën

04/07/2019

Tanimë dihet se brokoli është një nga ushqimet më të shëndetshme për organizmin. Mirëpo shumë pak prej nesh kanë informacione se brokoli është i mirë ... Read More

Njihuni me Sophian: Roboti që qesh dhe qan ashtu si ju (Video)

01/06/2019

Në ditët e sotme, teknologjia ka avancuar së tepërmi, robotët tanimë mund të performojnë lëvizje të komplikuara me elegancë, praktikojnë lëvizje të sportit “parkour”, madje ... Read More

Numri i këmbës tregon se sa gjatë do të jetoni

12/05/2019

Tanimë edhe një studim i ka konfirmuar hulumtimet e mëhershme të një studimi suedez – madhësia e këmbës e parashikon jetëgjatësinë tuaj! Anketimi i fundit ... Read More

Çka është autofagjia – procesi që i ndodh trupit gjatë agjërimit dhe nga i cili përfitojmë shumë?

10/05/2019

Tanimë jemi në muajin e shenjtë të Ramazanit, i cili karakterizohet me agjërim apo me abstenim nga pijet. Të gjithë personat që agjërojnë gjatë këtij ... Read More

Noizy: Përshëndes mësuesit që më ngelën në shkollë

20/04/2019

Noizy, tanimë është një nga reperët më të kërkuar e më të pëlqyer shqiptar. Ai poashtu ka në pronësi edhe shumë biznese të tjera nga ... Read More

Vërshimet në Tetovë, asgjë konkrete për digën

24/03/2019

24 Mars 2019 / 13:14 Edhe pse kanë kaluar tanimë tre vite nga vërshimet që ndodhën në Poroj dhe Shipkovicë, ndërsa Qeveria premtoi ndarjen e ... Read More

Barcelona parakalon Real Madridin, bëhet ekipi me më shumë fitore në histori të El Clasicos

03/03/2019

Tanimë gjiganti katalunas, Barcelona është ekipi që ka fitore më shumë në derbin më të madh spanjoll, atë ndaj Real Madridit që njihet si El ... Read More

Largohet nga puna Ramie Kurtishi, emërohet drejtor i ri në shkollën ekonomike në Tetovë

19/02/2019

19 Shkurt 2019 / 14:45 Shkolla e mesme ekonomike 8 shtator i në Tetovë, tanimë me drejtor të ri. Drejtoresha e shumë përfolur për rastin ... Read More

Kur kishte 170 kilogramë, të gjithë u tallën me të – por tani mund të mos besojnë se është pikërisht ajo! (Foto)

07/02/2019

Një vajzë, tanimë fanatike e palestrës ka rënë rreth 80 kilogramë duke shmangur varësinë, sidomos ndaj ushqimit të shpejtë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ... Read More

Rrëfimi për ish-ushtarin që kaloi dy vjet në burg për “dezertim” – nuk dinte shkrim e as lexim, por sot drejton biznese multimilionëshe në Ibiza (Foto)

29/01/2019

Një ish-ushtar i cili përfundoi në burgun ushtarak pas “dezertim” nga ushtria ka zbuluar se si ai tanimë e ka rregulluar jetën e tij, madje ... Read More

Kush e kontrollon pronën e funksionarëve? (video)

25/12/2018

Tanimë 9 muaj në Maqedoni nuk funksionon Komisioni anti-korrupsion. Kështu do mbetet deri në zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Shtrohet pyetja kush kontrollon pronën e funksionarëve? Read More