Tag: Tarifa

Planet për një martesë të dytë, Eneda Tarifa: Jam e hapur, por…

11/10/2020

Eneda Tarifa, këngëtarja shumë e dashur për publikun, ka qenë mbrëmjen e djeshme e ftuar në emisionin “Shiko lush luan”. Si rrallëherë, ajo ka folur ... Read More

I dha zero pikë te ‘Kënga Magjike’/ Ardit Çuni flet për sherrin me Eneda Tarifën: Ajo uli veten me atë që bëri

31/05/2020

Këngëtarët Eneda Tarifa dhe Ardit Çuni i prishën marrëdhëniet e tyre në dhjetor të vitit që lamë pas, pasi këngëtarja e vlerësoi me zero pikë ... Read More

Thaçi: Nëse s’arrijmë marrëveshje këtë vit me Serbinë, e humbim një dekadë

02/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se tarifa e vendosur për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, nuk do të hiqet. Në ... Read More

Vetëvendosje thotë se taksa ndaj Serbisë nuk po zbatohet plotësisht

25/02/2019

Lëvizja Vetëvendosje ka ngritur shqetësime se tarifa e vendosur ndaj produkteve me origjinë nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina nuk është duke u zbatuar në ... Read More

Jon Tarifa bëhet baba për herë të parë

04/02/2019

Jon Tarifa, këngëtari shqiptar po vazhdon me sukses të bëj karrierë në shtetet perëndimore. Këngëtari shqiptar vitin e kaluar ka sjell disa projekte të ndryshme ... Read More