Tag: Tashmë

Gashi thotë se ka dakordim ndërkombëtar për ndryshimin e qeverisjes në Kosovë (Video)

21/05/2019

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi ka thënë se opozita tashmë e ka shumë seriozisht rrëzimin e Qeverisë “Haradinaj”. Deputeti Gashi në “Debat Plus” me Ermal ... Read More

Vajza e Afërdita Demakut ndjek hapat e së ëmës

20/05/2019

22:47 | 05/20/2019 Dona Janova tashmë ka fituar simpatinë e publikut me talentin e saj në muzikë. Në estradën shqiptare është bërë e zakonshme të ... Read More

Vajza nga Peja, Dafina Shkreli zgjedhet në mesin e tre studentëve më të dalluar të New Yorkut (Foto)

19/05/2019

Sukseset e të rinjve shqiptarë në Shtete e Bashkuara të Amerikës nuk kanë të ndalur. Ata tashmë veçohen për shumë të arritura, sidomos në arsim, ... Read More

Zidane takohet me katër lojtarë, tre prej tyre i njofton se do largohen

07/05/2019

11:33 | 7 Maj 2019 11:33 | 7 Maj 2019 Zinedine Zidane tashmë ka folur me katër lojtarë rreth të ardhmes së tyre te Real ... Read More

Nipi i të mbyturit nga Vitia: Ishim duarthatë, kushërinjtë erdhën me drunj e shufra

04/05/2019

Nipi i tashmë të ndjerit Muhamet Ismajlit, Ridvani, ka thyer heshtjen për rrahjen masive mes kushërinjve që ndodhi dy ditë më parë në fshatin Sadovinë ... Read More

A e dini cili është kuptimi i vërtetë i piercing në hundë? Do habiteni

02/05/2019

Tashmë është një praktikë shumë e zakonshme në vendet perëndimore dhe përdoret nga shumë vajza që duan të duken moderne. Por në vendet ku ka ... Read More

Tërë kohën i keni para hundëve, por nuk e keni ditur: Aroma e këtyre pesë gjërave menjëherë përmirëson humorin!

30/04/2019

Çelësi i humorit të mirë qëndron në këto aroma, theksojnë ekspertët Në kohën e tashme tempi i jetës është i shpejtuar, i ekspozuar vetëm stresit ... Read More

Idris Elba martohet me gruan 17 vjet më të re

27/04/2019

Idris Elba martohet me Sabrina Dhowre. Aktori 49-vjeç është martuar me tashmë nusen e tij, 29-vjeçare, ndërsa ceremonia do të zgjasë tre ditë në Marok, ... Read More

A kishte përçarje mes luftëtarëve në Betejën e Koshares, tregon Xhafer Gashi

26/04/2019

Komandanti i UÇK-së në Koshare, Xhafer Gashi, i cili tashmë ushtron detyrën si kryetar i Komunës së Obiliqit, në një intervistë të dhënë për gazeta ... Read More

Si ta aktivizoni modalitetin e errët të ‘Google Chrome’ në ‘Windows 10’

26/04/2019

‘Chrome 74’ është lansuar zyrtarisht tashmë për sistemet operative Windows, Mac dhe Linux, me mundësinë e modalitetit të errët. Chrome automatikisht do të kthejë modalitetin ... Read More

Ajax po ‘peshkon’ te Real Madrid

24/04/2019

Ajax do t’i humbet disa lojtarë të rëndësishëm në verë. Frenkie de Jong tashmë është i Barcelonës, gjersa Matthijs de Ligt mund t’i bashkohet në ... Read More

Barca e bën gati listën, këta lojtarë largohen gjatë verës

23/04/2019

Barcelona tashmë e ka përgatitur listën me lojtarët që do të largohen pas përfundimit të këtij sezoni. Vera e vitit 2019 mund të sjellë disa ... Read More