Tag: telefon

OPPO Reno3 dhe Reno3 Pro lansohen zyrtarisht

28/12/2019

Janë telefon të aftë për 5G, dhe kanë bateri funksionale të vlerësuara në 4,025mAh, me mbushje të shpejtë 30W. Reno3 përmban një ekran 6.4 inç ... Read More

Telefonat më të mirë të vitit 2019: Të radhitur dhe të krahasuar

18/12/2019

Keni nevojë për një telefon të ri, por ende nuk dini cili është më i miri. Këtu gjeni një udhëzues, me telefona të krahasuar nga ... Read More

Kosovarët po përgjohen me të madhe, këto janë rrjetet sociale më të pasigurta

06/11/2019

Përgjimi në telefon apo në ndonjë rrjet tjetër social, përbën shqetësim për siguri në mbarë botën. Secili nga ne mund të jemi viktima të përgjimit, ... Read More

Galaxy S11 mund të ketë një ‘armë sekrete’ për të mundur iPhone 12

01/10/2019

Let’sGoDigital zbuloi një patentë që Samsung paraqiti kohët e fundit për një telefon me një spektrometër të instaluar – një sensor magjik që mat masat e ... Read More

Do të befasoheni me qëndrueshmërin e Iphone 11 Pro nga goditjet

23/09/2019

Njëri nga ta është edhe Iphone 11 Pro, e si zakonisht edhe ky telefon ka qenë në fokusin e disa testimeve të gërvishjeve dhe të ... Read More

Bashkë me Galaxy Note 10, Samsung do ta sjellë edhe një orë të re të zgjuar

30/07/2019

Samsung Galaxy Note 10, nuk pritet të arrijë vetëm. Së bashku me këtë telefon të zgjuar, kompania do ta sjellë edhe një orë të zgjuar ... Read More

Xiaomi promovon telefonin Redmi, me kamerën 64MP

24/07/2019

Xiaomi po sjell një telefon Redmi 64MP në tregun e telefonave, por nuk dimë kur, me çfarë çmimi apo çfarë do të duket në pamje.  ... Read More

Pesë sekretet e iPhone që nuk i keni ditur asnjëherë më parë

09/07/2019

Është pse secili nga ju që blenë telefon të ri, fillimisht e eksploron se çfarë ka brenda tij. Mirëpo, jo gjithçka mund të kuptoni dini ... Read More

Telefoni i panjohur Nokia me kamerën 48MP shfaqet online (Foto)

06/07/2019

Pajisja që po shihni më poshtë është një telefon i pa-lansuar Nokia nga HMD Global. Telefoni u zbulua për mediat sociale (Weibo), por përveç imazheve ... Read More

Shkaku i privatësisë, rekomandohet mbulimi i kamerës për selfie (Foto)

26/06/2019

Vetëm shikojeni kamerën për selfie në telefon, ku mbase edhe jeni duke e lexuar këtë shkrim dhe imagjinoni se sa shumë mund të zë në ... Read More

Moto Z4 mundëson shfrytëzimin e rrjetit G5 me çmim më të lirë (Foto)

31/05/2019

Shumë shpejtë do të lansohet një telefon, që mundëson shfrytëzimin e 5G pa shpenzuar shumë. Pajisja Moto Z4, që u prezantua para disa ditësh nga ... Read More

Huawei do të lansoj variantin 5G të Mate 20 këtë verë

18/05/2019

Huawei ka njoftuar se do të ofrojë një telefon 5G në Britani të Madhe këtë verë, pas lansimit zyrtar të 5G në vend. Kompania tha ... Read More