Tag: telefona

Këto janë vendet ku nuk bën të flisni me telefon

12/12/2019

Hulumtimet tregojnë se rreth 80 për qind e thirrjeve në telefona mobilë ndodhin në objekte të tilla si ndërtesa, shtëpi, madje edhe vetura. Por ndërsa ... Read More

Telefoni i parë 5G nga Huawei del në shitje muajin tjetër

30/07/2019

Huawei është një nga të paktët OEM Android që kanë zbuluar telefona inteligjentë 5G këtë vit.  Kompania do të lansoj në treg telefonin e parë ... Read More

Kuo: Të gjithë modelet iPhone 2020 do të kenë rrjetin 5G

29/07/2019

Edhe pse disa OEM të Android kanë filluar të ofrojnë telefona të mençur që mbështesin rrjetet 5G, Apple nuk pritet ta bëjë këtë deri në ... Read More

Dalin specifikat e plota të Galaxy Note 10 dhe Note 10+

23/07/2019

Këta telefona do të lansohen në pak më shumë se dy javë, më 7 gusht, në një ngjarje të veçantë në New York City. Samsung ... Read More

Sony mund të jetë duke zhvilluar telefonin e tyre të palosshëm

30/05/2019

Edhe pse ende nuk ka telefona të palosshëm në dispozicion në treg, pothuajse çdo prodhues ka një telefon të palosshëm që thuhet apo konfirmohet të ... Read More

Apple pothuajse bleu biznesin e Intel me modem për telefona

30/04/2019

Në vitet e fundit, Intel ka prodhuar modeme për telefona, dhe kompania ka furnizuar Apple me modelet e saj. Në të kaluarën, ka pasur lajme ... Read More

Apple ishte në bisedime me Intel për blerjen e biznesit të tyre të modemëve telefonik

27/04/2019

Për disa vite të fundit, Intel ka bërë modeme për telefona dhe kompania ka furnizuar prodhuesit e telefonave si Apple. Ka pasur disa raporte në ... Read More

Ekrani i palosshëm që mund të jetë në telefonat e së ardhmes (Video)

12/04/2019

Kohëve të fundit, kemi parë shumë telefona të palosshëm prej Samsung Galxy Fold, deri te Huawei Mate X, që mund të jenë e ardhmja e ... Read More

Telefoni i palosshëm nga Apple, do të ketë xham shumë të avancuar (Foto)

16/03/2019

Kur është fjala për telefona të palosshëm, ndër gjërat më të rëndësishme është xhami i përshtatshëm. Samsung Galaxy Fold dhe Huawei Mate X janë shumë ... Read More

Analisti shprehet se Apple do të mund të zhvilloj modemet e tyre për rrjetin 5G

06/03/2019

Ndërsa kemi parë telefona të ndryshëm Android të njoftuar në MWC që do të vijnë me mbështetje për 5G, qëndrimi i Apple rreth 5G është ... Read More

Bloomberg: Samsung po zhvillon dy telefona të ri të palosshëm

06/03/2019

Një raport i ri pohon se Samsung ka dy telefona të ri të palosshëm në zhvillim. Kjo nuk duhet të befasojë askënd pasi Samsung po ... Read More

Huawei P30 Pro do të mbështes ngarkimin prej 40W

04/03/2019

Ngarkimi i shpejtë është një veçori që ne po fillojmë të shohim në më shumë telefona këto ditë dhe lajmi i mirë është se duket ... Read More