Tag: telefonat

Galaxy S12 do të ketë jetëgjatësi shumë më të madhe të baterisë

20/08/2019

Telefonat inteligjentë janë mbresëlënës në një numër mënyrash, por të qenit në gjendje të zgjasin një fundjavë të tërë pa pasur nevojë ti mbushni nuk ... Read More

iPhone për 2021 do të ketë sensor gjurmë gishtërinjsh në ekran

06/08/2019

Apple planifikon të ri-prezantojë Touch ID, me një sensor gjurmësh të gishtërinjve në ekran, në telefonat për 2021, sipas raportit të analistit të industrisë Ming-Chi ... Read More

Rreziku i të fjeturit me telefon ndezur

04/08/2019

Smartfonët ose telefonat inteligjentë janë kthyer në aparate të domosdoshme për ne. Shkojmë me ta kudo, madje edhe në tualet dhe sigurisht flemë me ta, ... Read More

Kamera e telefonave me 64 megapixel shumë shpejt në përdorim

21/05/2019

Samsung ka njoftuar një sensor të ri imazhi për telefonat mobil me një rezolutë më të lartë se çdo gjë që mund të krahasohet në ... Read More

Oppo përgatit telefonin e volitshëm Reno Z

14/05/2019

Oppo publikoi muajin e kaluar telefonat e saj të parë Reno me Oppo Reno, Reno 10x zoom dhe Reno 5G, dhe duket se kompania kineze ... Read More

Samsung zhgënjeu me Galaxy Fold, kompanitë nuk tregojnë planet për telefonat e palosshëm (Foto)

11/05/2019

Sikur telefonat e palosshëm të jenë e ardhmja e telefonisë, Google dështoi t’i hynte tregut dhe të arrinte në këtë nivel. Gjatë aktivitetit Google I/O ... Read More

Telefonat e veshit kur je në timon, më të rrezikshëm se kur i mban me dorë

10/05/2019

Telefonat që nuk mbahen në dorë, paraqesin më shumë rrezikshmëri se sa telefonat e tjerë të thjeshtë që me duar ti i mban në vesh, ... Read More

Si të reduktoni rrezatimin nga celulari

24/04/2019

Për të shmangur rrezatimin nga telefonat celularë (që sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, mund të shkaktojë kancer) respektoni rregullat e përdorimit të telefonave celularë. Akoma ... Read More

OnePlus nuk do të sjell telefonin e palosshëm, në të ardhmen e afërt

16/04/2019

Tani kemi parë Samsung Galaxy Fold dhe Huawei Mate X – telefonat e palosshëm, dhe ndërsa presim që pajisjet e palosshme të shfaqen nga një ... Read More

Huawei prezanton P30 dhe P30 Pro

27/03/2019

Richard Yu është drejtori i kompanisë Huawei, që më në fund i prezantoi telefonat P30 dhe P30 Pro, pas shumë lajmeve rreth tyre, si dhe ... Read More

Raporti i ri ‘konfirmon’ se iPhone-ët e 2019 do të vijë me kamerë të trefishtë

15/03/2019

Pasi telefonat Android këto ditë kanë filluar të shfaqin kamera të trefishta ose më shumë, kjo i bën kamerat e dyfishta të iPhone të duken ... Read More

Samsung Galaxy S10 shënon 3 pikë nga 10, sa i përket mundësisë për riparim

07/03/2019

Për shkak të çmimeve të larta, shumë prej nesh po mbajmë telefonat e njejtë më gjatë se më parë, ku në vend të përmirësimit në ... Read More