Tag: telefonit

Samsung shënon rritje në shitje

08/10/2019

Shifrat pozitive të shitjes së telefonit “Samsung Galaxy 10” i kanë ngjallur shpresat për kufizimin e krizës së gjigantit teknologjik në Korenë Jugore. Kjo kompani ... Read More

Apple prezanton zyrtarisht iPhone 11

10/09/2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri të telefonit të mençur mobil. iPhone 11 është quajtur ... Read More

Aplikacionet më të rrezikshme për telefonin tuaj!

09/09/2019

S’ është sekret se disa aplikacione mund të shpenzojnë baterinë e telefonit tuaj, apo mund të marrin informacione nga telefoni juaj. Dhjetëra aplikacione të rrezikshme ... Read More

Mos e mbushni më telefonin nga kompjuteri. Ja arsyeja pse nuk duhet ta bëni

14/07/2019

Karikimi i telefonit me metodën tradicionale është këshilla më e mirë, sepse përdorimi i laptopit edhe si bateri telefoni mund të sjellë një kosto më ... Read More

Lenovo lanson telefonin e ri

05/07/2019

Lenovo bëri një punë të shkëlqyeshme në promovimin e telefonit të ardhshëm Z6, nga aftësitë e kamerës deri në listën e plotë të specifikave, duke ... Read More

OnePlus mund të paraqesë tre telefona këtë vit

12/04/2019

Sipas njoftuesit të furnizuesit Ishan Agarwala, do të ketë tre variante të telefonit OnePlus këtë vit, të cilët do të quhen OnePlus 7, OnePlus 7 ... Read More

Themeluesi i Xiaomi-t do të japë donacion 735 milionë funte për bamirësi

11/04/2019

Themeluesi miliarder i telefonit të mençur kinez Xiaomi u zotua të japë 735 milionë funte për bamirësi. Lei Jun drejtori ekzekutiv i Xiaomi-t, dëshiron që ... Read More

Këto pesë zakone ju bllokojnë në rrugën drejt suksesit

31/03/2019

 Kontrollimi i telefonit tuaj gjatë një bisede Mendoni për herën e fundit që keni qenë në një bisedë me dikë, dhe ai ose ajo kap ... Read More

Femra shantazhonte përmes telefonit dhe i kërkonte para

30/03/2019

Një person ka raportuar se në Policinë e Prishtinës se një femër, përmes telefonit e ka shantazhuar, se nëse nuk jap para do t’i publikojë ... Read More

A po zhvillon Google telefonin e tyre të palosshëm?

16/03/2019

Ka shumë mënyra për t’u qasur në një dizajn të telefonit të palosshëm. Kemi parë Galaxy Fold-in, , Mate-X të Huawei, dhe e dijmë se ... Read More

Samsung do të zhvilloj telefonin me ekran të plotë, kamera futet nën ekran

15/03/2019

Ekrani i ardhshëm i telefonit të Samsung Electronics do të jetë një ekran i plotë pasi sensorët dhe kamerat do të futen nën ekran, tha ... Read More

Huawei ka përdorur imazhe të gatshme, për reklamimin e kamerës së telefonit të ri (Foto)

12/03/2019

Në reklamimin e telefonit të ri P30, Huawei ka përdorur imazhe të gatshme prej internetit, sikur të jenë shkrepur nga kamera e avancuar që është ... Read More