Tag: Televizionit

Fatma dhe Alfio bëhen prindër për herë të parë, zbulohet emri i vogëlushit

28/01/2020

Moderatorja e njohur Fatma Methasani  që tashmë do të jetë në krye të televizionit INTV, është bërë nënë për herë të parë. Lajmin e ka ... Read More

Haxhiu: Situata në Berlin është duke shkuar “llugë” (Video)

29/04/2019

Drejtori i televizionit “Klan Kosova”, Baton Haxhiu, në një lidhje direkte me drejtorin e Informacionit në RTV Dukagjini, Fidan Rama, ka thënë se takimi që ... Read More

Haxhiu: Gjermania nuk e ka përkrahur Pavarësinë e Kosovës e as bombardimet e NATO-s (Video)

26/04/2019

Drejtori i televizionit “Klan Kosova”, Baton Haxhiu, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve ka dalë për shkak të pafuqisë së Gjermanisë për të ... Read More

Baton Haxhiu: Me Ramush Haradinajn nuk flasë më për politikë (Video)

26/04/2019

Drejtori i televizionit “Klan Kosova”, Baton Haxhiu, ka thënë çështja e ndryshimit të kufijve është keqinterpretuar dhe sipas tij asgjë nuk ndodh jashtë Kuvendit të ... Read More

Ekipi i televizionit Alsat është penguar të filmojë dhe të raportojë nga vendvotimet në Veles

21/04/2019

S A 2019-04-21T12:47:27+02:00 Ekipi i televizionit Alsat është penguar në qytetin e Velesit, për të filmuar vendvotimet në pallatën e Gjykatës. Edhe pse kameramani dhe ... Read More

Ja çfarë ka në plan t’i bëjë ‘Apple’ shërbimit ‘iTunes’

11/04/2019

Apple po ndan funksionalitetin e muzikës, televizionit dhe radios nga iTunes. Developerët e njohur të Apple, Guilherme Rambo dhe Steve Troughton-Smith,l kanë verifikuar planet e ... Read More

Drejtoria e Doganave korrigjon tabelën në Tabanoc

07/03/2019

7 Mars 2019 / 18:16 Pas denoncimit të Televizionit Alsat për gabimet e shumta drejtshkrimore në tabelën e vendosur në pikën kufitare Tabanoc, Drejtoria e ... Read More

Rama: Kemi një mandat, kemi disa detyrime kundrejt njerëzve dhe nuk mund të themi, tani anulojmë lojën

06/03/2019

Kryeministri Edi Rama në një intervistë dhënë Televizionit “La7” ka folur për zhvillimin ekonomik në vend duke minimizuar protestën e opozitës. Rama ka thënë se ... Read More

Tre viktima dhe mbi 20 të lënduar në autostradën Shkup-Tetovë

13/02/2019

Ekipi i televizionit Alsat jozyrtarisht mëson për tre viktima si pasojë e aksidentit në autostradën Shkup- Tetovë, ndonëse bilansi mund të jetë edhe më i ... Read More

Alsat: Padia e Teatrit Shqiptar, tentim për frikësim

16/11/2018

16 Nëntor 2018 / 16:05 Përgjigja e Televizionit Alsat ndaj njoftimit të Teatrit Shqiptar, është si vijon: “Tërheqjen e përmbajtjes gazetareske nga platformat tona mediatike ... Read More

Të shtunën dhe të dielën Auto garë qarkore Shkupi 2018

03/10/2018

Në rrugën para Radio Televizionit të Maqedonisë dhe në Panairin e Shkupit, vikendin e ardhshëm do të mbahet Auto gara Shkup 2018 në organizimin e ... Read More