Tag: temë

Zyrtare: Masat e reja anti-covid hyjnë në fuqi nga nesër

05/07/2020

Ende nuk ka ndonjë komunikim zyrtar pas mbledhjes së Qeverisë e cila filloi në ora 18:00 e temë diskutimi kishte masta e reja anti-covid. Veçse ... Read More

A e dini çka nënkupton shkronja “I” te LGBTI?

14/09/2019

Foto ilustrim: Markus Spiske Kohëve të fundit është bërë temë më aktuale komuniteti LGBTI. Por, shumë prej jush ndoshta ende nuk i keni ditur kuptimet ... Read More

Të zhyteni apo jo pas ushqimit? Ja çfarë thonë ekspertët

15/07/2019

Zhytja pas ushqimit është një temë që është përfolur shumë. Sipas shumë personave, njerëzit nuk duhet të hyjnë në ujë menjëherë pasi kanë ngrënë. Mirëpo ... Read More

Produktet që përmbajnë kanabis mund të shërbejnë si antibiotik natyral!

25/06/2019

Çështja e krijimit të antibiotikëve sa më natyralë është një temë e rëndësishme për shkencëtaret. Një kandidat shumë premtues për krijimin e antibiotikëve është edhe ... Read More

Mungesa e Vitaminës D, ndikimet në shëndet

25/05/2019

Vitamina e “rrezeve të diellit” tani është një temë aktuale në mbarë botën si një problem shëndetësor publik global i cili prek diku 1 bilion ... Read More

Ariu i Prizrenit shkakton sërish dëme, ia mbyt tetë dele një banori të fshatit Pusko në Prizren

16/05/2019

Ariu i Prizrenit i cili u bë temë mjaft e përhapur ditëve të fundit, duket se nuk po qëndron i qetë. Telegrafi mëson se sot ... Read More

Haradinaj: Në Berlin shkova pa kushte, atje më vendosën kushte

08/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në tryezën e organizuar nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) me temë “Dialogu Kosovë-Serbi pas Samitit të Berlinit”, ka thënë ... Read More

Bielsa pagoi 200 mijë funte pasi bëri spiunazh

03/05/2019

Çështja e spiunazhit të Bielsas ishte kthyer në temë kryesore në futbollin anglez dhe nuk shpëtoi pa u ndëshkuar nga FA. Trajneri argjentinas ka bërë ... Read More

Dialogu Kosovë-Serbi nën dritën e takimit në Berlin

30/04/2019

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) organizon tryezën e diskutimit me temë “Dialogu Kosovë Serbi nën dritën e Takimit në Berlin”. Kjo tryezë diskutimi ... Read More

A do të largohet Ronaldo nga Juventus? Zbulohet gjithçka

20/04/2019

E ardhmja e Cristiano Ronaldos te Juventus është kthyer çuditërisht në një temë të nxehtë, pas eliminimit të Zonjës së Vjetër nga Liga e Kampionëve ... Read More

Konferencë për transparencën e Kuvendit

26/03/2019

26 Mars 2019 / 9:18 Në hotelin “Aleksandar Pallas” sot do të mbahet konferencë në temë “Transparenca e Kuvendit si parakusht për përfshirjen e qytetarëve ... Read More

Jessie J reagon ndaj kritikëve: E di që kam celulit

24/03/2019

Këngëtarja Jessie J kohët e fundit publikoi një fotografi në profilin e saj në Instagram që u bë temë në mediat sociale. Ajo ka marrë ... Read More