Tag: tensioni

Si ta ulni tensionin e gjakut

09/08/2019

Tensioni i lartë i gjakut, i njohur ndryshe si hipertension, është një gjendje shëndetësore që prek shumicën e njerëzve në botë.Kjo gjendje shëndetësore mund të ... Read More

Ja sa duhet ta keni tensionin sipas moshës që keni

12/06/2019

Një ndër problemet shëndetësore më të përhapura është tensioni. Ulja apo rritja e tensionit, ose shtypjes së gjakut, mund të vijë nga shkaqe të ndryshme.Por ... Read More

Tiranë, protesta e opozitës, tensione para Parlamentit (Video)

11/05/2019

Rikthehet tensioni gjatë protestës së opozitës në Shqipëri, e cila nga bulevardi ku nisi përpara sheshit të godinës së Qeverisë, u transferua rreth orës 21.00 ... Read More

Samiti i Diasporës, a do të ketë nesër një takim mes Ramës e Bashës?

28/02/2019

Teksa tensioni politik duket sikur është amplifikuar me thirrjet e ndërkombëtarëve, Ministri për Diasporën Pandeli Majko ka bërë një lëvizje që mund të sjellë një ... Read More

“Times”: Serbia në BE, pas njohjes së Kosovës

09/02/2019

Ndarja e Kosovës është një nga temat që ka ndezur shkëndija tensioni në rajonin e Ballkanit, teksa në mjediset politike flitet për një marrëveshje paraprake ... Read More

Ushtrimet që mund t’i bëni nga rehatia e shtëpisë për ta parandaluar shtypjen e lartë të gjakut

31/10/2018

Rreziku nga tensioni i lartë i gjakut mund të ulet duke i bërë disa dieta dhe ndryshime në mënyrën e jetesës tuaj. Tensioni i lartë ... Read More

“Nxehen gjakrat”, të ftuarit braktisin emisionin “Me zemër të hapur” (Video)

14/09/2018

Momente tensioni, ngritje zëri dhe akuza që prekin jetën e një fëmije 5 vjeç. Një martesë e prerë në mes ka sjellë konflikte për një ... Read More

Mërgimtarit nga Zvicra i vendosin tensionin e lartë në oborr, pushimet detyrohet t’i kalojë në hotel (Video)

23/08/2018

Familja Isufi nga Livoqi i Epërm i Gjilanit, po rrezikohet nga tensioni i lartë i energjisë elektrike. Isen Isufi nga fshati Livoq i Epërm, në ... Read More

Ministri Bushati e gjuan me miell opozitën (Video)

12/04/2018

Në seancën kuvendore vijoi tensioni mes opozitës dhe maxhorancës, dhe këtë radhë shkak ka qenë një incident me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati, që u ... Read More