Tag: tërheqin

“Merrni shëmbull nga Rudina, kështu gjendet burri”/ Aktorja I kthehet komentueses

14/04/2020

Fotot e Rudinës dhe Mark Frrokut tërheqin vëmendjen e mediave, por edhe të komentuesve, që krahas komplimenteve kanë edhe doza ironie. E tillë ka qenë ... Read More

11 arsye pse kuqalashët janë persona unikë

04/03/2020

Kuqalashët janë persona që tërheqin shumë vëmendjen, ata janë unike dhe mjaft të rrallë. Kaqulashët janë më ndryshe. Ata kanë disa tipare ekskluzive që i bëjnë ... Read More

Doni të qetësoheni shpejt? Praktikoni këtë për 6 minuta

07/10/2019

Shpesh herë e gjeni veten para Instagramit apo Facebook-ut me postime të cilat tërheqin vëmendjen tuaj. Disa prej tyre mund të jenë argëtuese, disa kuptimplota ... Read More

A e dini që zorrët kanë ndikim të madh në shëndetin mendor!

20/02/2019

Kush do të thoshte, mirëpo zorrët janë ato të cilat “pas perdeve” tërheqin penjtë dhe dirigjojnë humorin tonë, por edhe jetën në përgjithësi Studimi i ... Read More

Nga Morgan Freeman deri te Lady Gaga e Jared Leto – 10 të famshmit që vuajnë nga sëmundjet reumatike

03/02/2019

Yjet nuk turpërohen kur duan të tërheqin vëmendje, pos kur është fjala për problemet e tyre shëndetësore. Mirëpo, disa prej tyre kanë folur haptas në ... Read More

Ekspertët e BE-së, kritika për vonesat në mbikëqyrjen e ATO-së

24/01/2019

Ekspertët e Bashkimit Evropian i tërheqin vëmendjen Kuvendit për vonesat në formimin e trupave vëzhgues për aktivitetin e përgjimeve nga ana e Agjencisë Teknike Operative. ... Read More

SHBA tërheq sistemet raketore nga Lindja e Mesme

26/09/2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po tërheqin disa bateri antiaeroplanë dhe raketa nga Lindja e Mesme, sipas Reuters duke iu referuar Wall Street Journal, i ... Read More