Tag: testet

Përpara se të bëni testin, këto janë shenjat që tregojnë se jeni shtatzënë

07/07/2019

Ndërsa në shtëpi testet e shtatzënisë janë mjaft të mira, ato nuk janë perfekte. Një test shtatzënie në shtëpi mat nivelin e hormonit hCG në ... Read More

Gruaja që hyri në provim veç 30 minuta pas lindjes

12/06/2019

Almaz Derese, 21 vjeçare, nga Metu në Etiopinë perëndimore, kishte shpresuar të kryente testet para lindjes së saj, por provimet e shkollës së mesme u ... Read More

Promotori i Miller reagon pas dështimeve të klientit të tij në testet e drogës

22/04/2019

Promotori i Miller reagon pas dështimeve të klientit të tij në testet e drogës Ngjarje jo e mirë ka ndodhur në botën e boksit, kur ... Read More

Lewis Hamilton: Ferrari këtë vit duket se është shumë, shumë i shpejt

21/02/2019

Kampioni i Formula 1, Lewis Hamilton tha se në testet e para të sezonit, Ferrari duket “shumë, shumë i fortë”, por që nuk e shqetëson ... Read More

Pas akuzave për abuzim seksual, hetuesit kërkojnë që trupi i Michael Jacksonit të zhvarroset për testim të ADN-së

12/02/2019

Trupi i këngëtarit Michael Jackson mund të zhvarroset për testet e ADN-së pas akuzave të reja për abuzime seksuale të fëmijëve, sipas një kërkese të ... Read More

Godin ka kryer në fshehtësi testet mjekësore dhe ka nënshkruar para-kontratë me Interin?

25/01/2019

Mbrojtësi i Atletico Madridit, Diego Godin, thuhet se ka kaluar në fshehtësi testet mjekësore përpara transferimit të tij si lojtar i lirë në Inter këtë ... Read More

Cila damë duket më e moshuar? Përgjigjja zbulon këtë gjë të rëndësishme për karakterin tënd

22/01/2019

Testet e personalitetit kanë mundësi të zbulojnë gjithë botën tonë të brendshme nëpërmjet një fotografie Ajo mund të jetë nëpërmjet ilustrimeve, fotografive dykuptimëshe, fotografive abstrakte; ... Read More

Dështoi në testet mjekësore, por Vainqueur bindi Monacon pasi iu tha se nuk dëshiron të marrë rrogë sa është i lënduar

12/01/2019

Dy ditë pasi dështoi në testet mjekësore për shkak të një problemi në muskulin e pasmë të pjesës së poshtëm të këmbës, William Vainqueur i ... Read More

Zyrtare: Tahiraj nënshkruan me Hajduk Splitin

12/01/2019

Francesco Tahiraj ka kaluar me sukses testet mjekësore dhe ka nënshkruar kontratë me klubin kroat, Hajduk Split, kontratë e cila vlen deri më 2022. Sulmuesi ... Read More

Instituti ATOMI mbajti konferencën Kangaroo 2018 – prezantohen rezultatet e testit të matematikës

08/12/2018

Instituti ATOMI sot organizoi konferencën njëditore “Analiza e testeve Kangaroo dhe krahasimi me testet e organizuara nga MASHT”. Në kuadër të kësaj konference u prezantuan ... Read More

Barcelona konfirmon lëndimin e Coutinhos, mungon dy deri në tri javë

08/11/2018

Barcelona ka konfirmuar se testet e kryera të enjten në mëngjes kanë konfirmuar se Philippe Coutinho ka një këputje të vogël në biceps e majtë ... Read More

Yaya Toure i kalon testet mjekësore në Londër, skuadra e re mbetet mister

29/08/2018

Yaya Toure i ka kaluar testet mjekësore  në Londër dhe është afër nënshkrimit të një kontrate të re ka thënë agjenti i tij  Dimitry Seluk. ... Read More