Tag: tetor

Microsoft tregon datën e shfaqjes së laptopit me dy ekrane

27/08/2019

Laptopin e parë me dy ekrane, Microfoft ka treguar datën e shfaqjes së Surface, që do të ndodhë më dy tetor në një organizim në ... Read More

Këshilla si të mbani më gjatë ngjyrën që merrni në plazh

17/08/2019

Bëni një muaj plazh dhe në tetor dhe nuk keni më ngjyrën e çokollatës në lëkurë? Nuk mjaftojnë vetëm kremrat e mirë që përdorni, duhet ... Read More

Si të mbani më gjatë ngjyrën që e mirrni në plazh, këto janë disa truke

15/08/2019

Bëni një muaj plazh dhe në tetor nuk keni asnjë grimë ‘ngjyrë çokollate’ në lëkurë?Epo, nuk mjaftojnë vetëm kremrat e mirë që përdorni, duhet të ... Read More

58-vjet nga vdekja e mbretit Ahmet Zogu

09/04/2019

​Ahmet Zogu u lind në Burgajet të Matit, më 8 tetor 1895. Ishte politikan shqiptar, ministër i Brendshëm (30 janar, 1920 – 14 nëntor, 1920), ... Read More

Gripi sezonal bie nën pragun epidemik

04/04/2019

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se gjatë periudhës 1 tetor 2018 deri më 4 prill 2019 janë raportuar gjithsej 57.671 raste ... Read More

SHBA-ja pritet në tetor të ratifikoj Protokollin për NATO-n

30/03/2019

Deri në fund të verës, ndërsa më së voni deri në tetor pritet që edhe SHBA-ja ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë ... Read More

Pas pesë muajve lajmërohet fituesi i 1.5 miliard dollarëve, komisioni i lotarisë së Karolinës së Veriut zbulon detaje

06/03/2019

Fituesi i lotarisë amerikane “Mega millions” që në tetor të vitit të kaluar fitoi 1.5 miliard dollarë, pas pesë muajve më në fund i është ... Read More

Anulohet turneu i hologramit me Amy Winehousen

22/02/2019

Në tetor të vitti 2018, u raportuar se një turne hologrami i Amy Winehouset do të mbahet në vitin 2019. Kompania që po zhvillonte projektin, ... Read More

Lekaj: Në tetor fillon ndërtimi i “Autostradës së Dukagjinit”, do të kushtojë një miliard euro (Video)

02/02/2019

Ministri i Infrastrukturës, njëherësh nënkryetar i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se në tetor pritet të filloj projekti më i madh kapital për rajonin e ... Read More

Kosova U17 në grup me Spanjën, Ukrainën e Greqinë

11/12/2018

Aspak i lehtë rrethi elitë për Kombëtaren e Kosovës U17, e cila në tetor të këtij viti u kualifikua për këtë rreth. Sot në Nyon ... Read More

Dëmtohet rruga antike ‘Via Egnatia’ nga punimet e HEC-it

18/11/2018

Me 14 tetor 2017, në policinë e Pogradecit u regjistruar një denoncim për dëmtimin e një degëzimi të rrugës antike që sipas arkeologëve ka lidhur ... Read More

Heqja dorë nga shtetësia, ka frikësuar BE-në për vendimin rreth vizave

17/11/2018

Nga janari deri në tetor të këtij viti nga shtetësia e Kosovës kanë hequr dorë rreth pesë mijë qytetarë, kurse shtetësinë e kanë fituar rreth ... Read More