Tag: thanë

41-vjeçarja lind binjak pasi luftoi kancerin, pavarësisht se mjekët i thanë se nuk mund të lind fëmijë!

22/01/2020

Një grua ka lindur binjakë, ani pse mjekët i thanë se nuk kishte fare gjasa ose tejet të pakta që ajo të kishte fëmijë pas ... Read More

Nuk iu dha asnjë shans për mbijetesë, zgjohet nga koma nëna me trurin e vdekur

02/01/2020

Një nënë është zgjuar mrekullisht nga koma pasi mjekët i thanë se truri i saj kishte vdekur dhe se i duheshin hequr aparaturat që e ... Read More

Testohen për qëndrueshmëri fizike, iPhone 11, 11 Pro dhe 11 Pro Max

25/09/2019

Kur e prezantua në fillim të shtatorit, për këta iPhone të ri, zyrtarët e Apple thanë se janë të fortë dhe të qëndrueshëm. Që të ... Read More

Rekord i ri botëror, në Etiopi mbillen 350 milion pemë për 12 orë

30/07/2019

Etiopianët mbollën 350 milion pemë të hënën, për të cilën zyrtarët thanë se do të jetë një rekord botëror. Nisma ambicioze e kryeministrit Abiy Ahmed ... Read More

Djali që mjekët nuk mendonin se do të jetonte dy javë feston ditëlindjen e tij të pestë

01/06/2019

Mirëpo, ai këtë vit festoi ditëlindjen e tij të pestë. Gjatë shtatzënisë, mjekët i thanë nënës së Judës, Hannah, se djali i saj nuk është ... Read More

Rashiti: Evropa e ka kuptuar se pa zgjidhjen e problemeve Kosovë-Serbi, nuk ka perspektivë dhe paqe në Ballkan (Video)

02/05/2019

Naim Rashiti nga Grupi për Hulumtimin e Politikave në Ballkan ka thanë se në Evropë është kuptuar mirë se pa u zgjidhur çështja Kosovë – ... Read More

Mjekët i thanë të mos luante më futboll, nuk i dëgjoi këshillat dhe vdiq në fushë

26/04/2019

Mjekët i thanë të mos luante më futboll, nuk i dëgjoi këshillat dhe vdiq në fushë Dita e enjte nuk ka qenë e mirë për ... Read More

VMRO: Pyetja për referendumin është manipuluese

30/07/2018

30 July 2018 / 14:13 Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së sot në konferencë për shtyp thanë se do të kundërshtojnë vendimet e qeverisë për çështjen e ... Read More

Klinika e Gjinekologjisë: Vdekja e foshnjave te lindjet e parakohshme

18/04/2018

18 April 2018 / 16:00 Nga Klinika e Gjinekologjisë thanë se nuk ka vdekshmëri të foshnjave që lindin në kohë, por vetëm tek ato të ... Read More

Gjyqi për Almirin, vendimi merret të enjten

02/04/2018

2 April 2018 / 15:33 Avokatët e palëve në rastin e Almir Aliut thanë fjalët përfundimtare. Pas tre ditëve, Gjykata Themelore e Kumanovës do të ... Read More