Tag: thekson

Erëza magjike, mbron shëndetin e zemrës dhe pengon infarktin!

24/09/2019

Kardiologu pajtohet që bimët ndonjëherë janë zgjidhje më e mirë se ilaçetAi thekson që këtë artikull si preventivë do të duhej konsumuar edhe njerëzit e ... Read More

Nusja polake që thotë se ka gjetur qetësinë në Turqi – tanimë ajo kujdeset për kuaj, dhi, pata dhe të tjera

13/08/2019

Nusja polake, e cila thekson se Turqia nuk mund të krahasohet me Gjermaninë, vazhdon një jetë të qetë familjare duke u kujdesur për kuaj, dhi, ... Read More

Mediat botërore shkruajnë për zhvillimet e sotme në veri

28/05/2019

Agjencitë botërore transmetuan lajme nga aksioni i forcave speciale të policisë së Kosovës. AP thekson se Serbia ka urdhëruar që trupat e saj të jenë ... Read More

OSBE për protestën në Shqipëri: Të mos përsëriten aktet e 11 majit

25/05/2019

Përmes një deklarate për mediat, prezenca e OSBE në Shqipëri thekson se dhuna është e papranueshme dhe se trazirat nuk mund të zëvendësojnë angazhimin politik ... Read More

Afërdita fotografohet pranë motrës, thekson linjat trupore në veshjen e ngushtë

20/04/2019

Afërdita fotografohet pranë motrës, thekson linjat trupore në veshjen e ngushtë Afërdita Dreshaj ka publikuar një imazh atraktiv bashkë me motrën. Afërdita dhe Jehona Dreshaj ... Read More

Policia nuk konfirmon ndalimin e drejtorit të Stacionit të Autobusëve, u intervistuan dy presona

19/04/2019

Stacioni i autobusëve në Prishtinë përmes një njoftimi për media, thekson se drejtori i këtij stacioni, Luan Hoti, është arrestuar sot nga Policia e Kosovës. ... Read More

Aziri: Duam shtet për të gjithë

04/04/2019

Alsat 2019-04-04T21:42:17+02:00 Elmi Aziri, nënkryetar i ASH-së në emisionin “Rruga drejt” në Alsat thekson se për dallim nga koncepti i qeverisë aktuale “një shoqëri për ... Read More

Challandes premton një Kosovë fantastike në pesë vitet e ardhshme

29/03/2019

Trajneri, Bernard Challandes thekson se kombëtarja e Kosovës mund të bëhet një kombëtare shumë e mirë në Evropë në pesë vitet e ardhshme.Challandes thekson se ... Read More

Arrestohen dy persona në Gjakovë, të dyshuar për vjedhje

01/03/2019

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë përmes një njoftimi për media thekson se ka konfiskuar sasi të konsiderueshme të armëve ilegale, dhe ka arrestuar dy ... Read More

Fjalimi i Arnold Schwarzenegger-it po bën bujë në internet te rezistuesit dhe te të dobëtit (Video)

13/01/2019

Çfarëdo që të bëni në jetë duhet patjetër vetes t’ia gjeni qëllimin”, thekson legjendari Arnold Schwarzenegger në fjalimin motivues, të cilin gjatë e kanë shikuar ... Read More

Arrestimi i Jakimovskit, reagon VMRO-DPMNE

08/08/2018

8 August 2018 / 12:58 Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, thekson se arrestimi i ish-kryetarit të Komunës së Karposhit, Stevçe Jakimovski, është urdhër politik dhe se ... Read More

Zaev: Zgjerimi i shumicës parlamentare, larg epilogut

26/03/2018

26 March 2018 / 17:45 Kryeministri Zoran Zaev thekson se bisedimet për zgjerimin e shumicës parlamentare dhe Qeverisë janë akoma larg epilogut. Sipas tij, subjektet ... Read More